Nádherná dovolenka v Turecku, ktorú si zamilujete

Nádherná dovolenka v Turecku, ktorú si zamilujete

Ak ste už čo to precestovali a spoznali, pri tejto mnohými ľuďmi obľúbenej činnosti, obrovské množstvo kultúr, zrejme si poviete, že všade dobre, ale doma najlepšie. Rodná Vlasť prirastie k srdcu predsa každému. To však nie je dôvod na to, aby ste predsa len nespoznali ešte niečo viac exotické, iné a zaujímavé.

Turecko nie je náhodou nazývané križovatkou kultúr a civilizácií. Krajina, ktorá ročne priťahuje svojimi nádhernými plážami, teplými morom, horúcim slnkom a historickým dedičstvom nádherných pamiatok architektúry veľkých dávnych civilizácií, množstvo zvedavých ľudí z celého sveta.

Nemusí to ale byť iba more a slnkom zaliate pláže. Istanbul vás prekvapí zrúcaninami dávnych megalopolisov, rímskych amfiteátrov, dávnych byzantských chrámov a majestátnych mešít Osmanskej ríše. Jedno z najstarších miest na svete, založené v roku 667 pred naším letopočtom, ktoré do roku 2010 môže byť hrdé na to, že je európskym hlavným mestom kultúry.

Prečo navštíviť Turecko?

Nádherná dovolenka v Turecku nezačína a nekončí len návštevou Istanbulu. Antalya vás nudiť rozhodne nebude tiež, pretože tu je najaktívnejšia infraštruktúra, všetky možné bary, reštaurácie, diskotéky, zábavný park, najväčšie akvárium na svete – delfinárium a veľa ďalších zaujímavých vecí, ktoré sa oplatí vidieť aj mimo obľúbených dovolenkových oblastí.

„Šmrncovný“ last minute za dobrú cenu

Vybrať si môžete tie najbližšie miesta k hlavnému centru a letisku, no veľmi žiadané sú, aj viac vzdialené územia. Turecko je prevažne hornatá krajina, o čom sa môžete zasa presvedčiť návštevou mesta Alanya.

Ak sa však rozhodnete objaviť krásy najobľúbenejšej dovolenkovej destinácie Side, určite vám odporúčame navštíviť obrovské koloseum, múzeum a cestou naspäť si môžete urobiť radosť aj v nejednom obchode so suvenírmi a oblečením.

Obrovské množstvo príležitostí, na ktoré vám jeden dovolenkový termín rozhodne stačiť nebude, a preto sa sem o rok určite vrátite znova, za čo môže aj fakt, že ide o jednu z najlacnejších last minute dovoleniek, ktoré majú ten správny šmrnc. Tak sa o tom presvedčte na vlastné oči, pretože my vám to odporúčame!