Afrodiziakálne sviečky – show so zaujímavým účinkom

Afrodiziakálne sviečky – show so zaujímavým účinkom

Čuch je jeden zo zmyslov, ktoré váš organizmus ovplyvňujú viac, než by ste možno čakali. Málokto si uvedomuje, ako veľmi dokážu práve čuchové vnemy ovplyvniť napríklad spomienky na určitú udalosť. Rovnako dôležitú úlohu ale zohráva aj v prežívaní prítomnosti, čo môžete využiť vo svoj prospech. Sviečky si ľudia často spájajú s príjemným svetlom, ktoré dokáže navodiť správnu atmosféru na romantický večer s partnerom. To určite tiež pomáha k dobrým pocitom. Sviečky však dokážu pomôcť aj so stimuláciou čuchových buniek. A to je práve prípad afrodiziakálnych sviečok. Ak chcete vedieť, ako sviečky čo najefektívnejšie využiť a ako fungujú, čítajte ďalej.


Nastavte správnu náladu


Afrodiziakálne sviečky vám s vytvorením správnej atmosféry pomáhajú už od momentu, keď partner vchádza do vášho bytu. Okrem čuchových vnemov, ktoré dokážu do značnej miery ovplyvňovať podvedomie ľudí, zapôsobí aj príjemné osvetlenie, ktoré sviečky ponúkajú. Nie je to náhoda, že práve oheň dokáže v mnohých z nás vyvolať pocity spájané s láskou a sexuálnou príťažlivosťou. Už naši dávni predkovia vedeli, že práve pri ohni sa môžu cítiť pohodlne, lebo im poskytoval bezpečie a možnosť prežiť ako jedinci, ale aj ako druh. Tieto podvedomé procesy vo mozgu vytvoria reakciu, vďaka ktorej sa telo uvoľní a prestane myslieť na nepríjemné veci. Okrem toho váš partner uvidí, že ste do prípravy naozaj vložili nejakú snahu. To dodáva pocit, že vám na ňom alebo na nej záleží, čo opäť pocit lásky iba zvýrazní.


Afrodiziakálne vône

Arómy, ktoré vnímame čuchom, v mozgu ovplyvňujú oblasti z veľkej časti zodpovedné za emócie, ktoré cítime. Čuchové podnety majú silnejší vplyv na ženy, u ktorých majú najväčší efekt vône kvetov a niektorých jedál. Práve preto sa často stretnete s jazmínovou sviečkou, ktorá vám ponúkne jemnú kvetovú arómu. To ale neznamená, že afrodiziakálne sviečky ovplyvňujú iba jedno pohlavie. U mužov tiež dokážu vyvolať zaujímavé reakcie, avšak u nich sa viac prejavujú práve jedlá a kvetové vône majú slabší efekt. Preto sa afrodiziakálne sviečky najčastejšie predávajú so spomínanými arómami. Taktiež treba brať do úvahy to, že na každého z nás vplýva niečo iné a teda je potrebné si veci prispôsobiť podľa vlastných preferencií. Ďalej si môžete prečítať niečo o konkrétnych vôňach a ich účinkoch na mužov a ženy.

Tip: Vyskúšajte feromónové parfémy, ktoré pôsobia ako magnet na opačné pohlavie!


Účinky sviečok

V prípade, že sa snažíte zamerať na navodenie romantickej atmosféry pre ženu, najlepšou voľbou je afrodiziakálna sviečka s vôňou vanilky. Je to jedna z tých sladších vôní, avšak nie je priveľmi sladká. Preto ju mnohé ženy označili za jednu z najlepších. Určite ale nájdete aj mnoho mužov, ktorí ju majú radi. Práve vanilka je používaná ako afrodiziakum už niekoľko tisícročí, čo len dokazuje, že jej účinky sú naozaj spoľahlivé. Spojte vanilkovú vôňu v byte s nejakým vanilkovým jedlom, napríklad zmrzlinou, a výsledkom bude romantická atmosféra akú ste ešte nezažili. Okrem vanilky je veľmi obľúbená aj jahodová vôňa, vďaka ktorej sa človek dokáže lepšie uvoľniť a užívať si zážitok.

Ak ale ide o opačné pohlavie, teda o mužov, najlepšie čo môžete urobiť je zvoliť vôňu tekvicového koláča. Mnohých táto informácia možno prekvapí, ale naozaj tekvicový koláč a jeho aróma ovplyvňujú túžbu po sexe asi najviac zo všetkých vôní. Aby ste ale jeho účinok ešte podporili, môžete použiť levanduľovú afrodiziakálnu sviečku. Ukázalo sa, že kombinácia tekvicového koláča a levandule môže spôsobiť až o 40% vyššie prekrvenie penisu. Pokiaľ je vašim cieľom vyššia kvalita sexu, určite je to niečo, čo by ste mali vyskúšať. Výsledok vás pravdepodobne pozitívne prekvapí.

Výbornou voľbou sú aj pepermintové afrodiziakálne sviečky, ktoré ale majú trochu odlišný účinok. U predošlých išlo o upokojenie, relaxáciu a vyzdvihnutie pocitu lásky a vášne. Pepermint má naopak účinok, vďaka ktorému sa váš organizmus nabudí. Je to len jedna z vecí, ktoré môžete vrámci experimentovania skúsiť a či sa vám bude výsledok páčiť alebo nie, posúdite neskôr.


Afrodiziakálne sviečky do vášho sexuálneho života prinesú zážitky, ktoré boli doteraz iba zriedkavé, alebo ste ich možno ani nepoznali. Vyskúšajte ich sami a uvidíte, že aj čuch je zmysel, ktorý má obrovskú moc nad rôznymi procesmi v organizme. Skúšajte rôzne vône, zisťujte aké na vás a vášho partnera majú a možno nakoniec budete ľutovať, že ste ich spoznali až teraz.