Multifunkčná tlačiareň do každého prostredia. Aké parametre spĺňa?

Multifunkčná tlačiareň do každého prostredia. Aké parametre spĺňa?

Ak chcete ísť a kúpiť tlačiareň bez vykonania dôkladného prieskumu trhu, bude to ťažké rozhodovanie. Trh v súčasnosti ponúka tlačiarne a multifunkčné zariadenia s rôznym dizajnom, funkciami a v dôsledku toho výrazne ovplyvňuje náklady na zariadenie, jeho výkon, ako aj ďalšie investície do hotovosti, napríklad na spotrebný tovar.

Ak si poviete, že to zvládnete aj bez podpory, zrejme na jej kvalitu asi vysoké nároky nekladiete. Ale práve takéto zmýšľanie a často neuvážené konanie vás potom stavia do pozície, z ktorej nemáte žiadne východisko.

Viete podať tie najlepšie referencie?
Vsadíte na atrament alebo laser? Je pre vás dôležitý počet vytlačených stránok, alebo si chcete občas skrášliť svoje okolie aj príjemnou spomienkou v podobe fotografie? Ako by ste vlastne postupovali, ak sa vás niekto opýta na informácie, ktorá tlačiareň je podľa vás najlepšia? Vedeli by ste podať v tomto smere pomocnú ruku? Možno vám naše informácie pomôžu.


Typ tlačiarne

Všetky tlačiarne a multifunkčné zariadenia môžu byť rozdelené do niekoľkých typov, pričom tie najznámejšie sú asi:

  • atramentové
  • laserové
  • multifunkčné
  • a v niektorých prípadoch už aj 3D

Takmer všetky takéto zariadenia sú navrhnuté na inštaláciu na váš pracovný alebo domáci stôl, hoci sa môžu objaviť aj také, ktoré sú položené priamo na podlahe. Ide väčšinou o väčšie zariadenia tohto typu, ktoré sú najmä vo veľkých firmách. Dôležitým zdrojom pre tlač dokumentov je ale aj výbava. Ak máte konkrétnu značku, budete potrebovať aj konkrétny toner HP.

Domáce prenosné tlačiarne sú oproti tým vo firmách miniatúrne, ľahké a môžu pracovať dokonca aj so vstavanými batériami, teda bez nutnosti k pripojeniu elektrickej energie. Zvyčajne ide o fototlačiarne určené na tlač fotografií s rozmermi 10 x 15 cm, ktoré si môžete vziať na dovolenku, služobnú cestu alebo ich využiť na iné účely.

Nie všetky tlačiarne majú ale rovnaké možnosti. Existujú zariadenia s rozšíreným arzenálom „vlastností“. Takéto zariadenia sa nazývajú „multifunkčné“ a potrebujú možno lepšie a kvalitné tonery Xerox. Okrem tlače môžu skenovať, kopírovať a pracovať aj v režime faxu. Tieto moderné jednotky sú pomerne kompaktné, takže nezaberajú veľa miesta, čo sa dnes naozaj cení.

Pre vás je hlavné vedieť, že klasické domáce tlačiarne disponujú nižším množstvom vytlačených strán. Tie firemné majú väčšinou kapacitu od 10 000 strán za mesiac. Samozrejme, že to tiež a opäť závisí aj od značky.


Vysoký výkon s maximálnou rýchlosťou tlače

Pokiaľ ide o silu, vysokovýkonné a multifunkčné tlačiarne dokážu tlačiť rýchlosťou 30 až 40 strán za minútu, v typickej kancelárii môžete používať zariadenie s rýchlosťou tlače od 20 až 30 strán za minútu. Pre domáce zariadenia nie je tento parameter až tak podstatný.

Ak si budete vyberať tú svoju, myslite na tieto a ďalšie iné vlastnosti. Kvalita papiera ale rozhoduje tiež, rovnako ako kapacita spomínaných tonerov. Keď chcete, aby vám slúžila tlačiareň naozaj dobre a dlho, mali by ste ju vyberať veľmi precízne a s dôrazom na každý jeden detail.