Ako zariadiť kuchyňu?

Ako zariadiť kuchyňu?

Zariadiť kuchyňu môže byť pre laika naozaj ťažké. Vyznať sa do všetkých praktických záležitostí a zároveň vybrať nadčasový a štýlový vzhľad si vyžaduje urobiť si značný prieskum trhu. Na trhu však dnes nájdete všetko na čo si len viete pomyslieť. Od rôznych farebných alternatív, až po rôzne praktické vychytávky. Ako zariadiť kuchyňu za primernú cenu a ktoré praktické kúsky vám môžu pomôcť pri jej využívaní?

Praktickosť a účelnosť je prvoradá

Kuchyňa je základom domova a základom kuchyne by mal byť pracovný trojuholník. Ten sa skladá z úpravy, umývania a tepelnej úpravy potravín. Tento trojuholník teda pozostáva z drezu, rúry a sporáku. Kľúčovú úlohu v tomto trojuholníku zohráva aj umiestnenie potravín – teda chladnička. Veľmi obľúbeným komponentom, ktorý je navyše pri varení praktický, je ostrovček – často býva aj so zabudovaným dresom, prípadne vo forme baru alebo len ako pracovná plocha navyše.

Z praktického hľadiska by sme sa mali v kuchyni zamerať aj na kvalitné osvetlenie. Správne osvetlenie si vyžaduje jeden hlavný luster, ale ideálne je doplniť ho aj LED pásikmi alebo inými svietidlami, ktoré môžete umiestniť pod vrchné skrinky kuchyne. Nad stôl predstavujú štýlový kúsok visiace lustre, ktoré sú účelným, ale aj nesmierne štýlovým doplnkom. Ak chcete, aby ste všetko naplánovali dopodrobna, určite odporúčame využívať služby 3D plánovačov, nielen čo sa týka stránky estetickej, ale aj praktickej.

kuchyňa

Vytvorte štýlovú kuchyňu = srdce vášho domova

Okrem praktickosti je nesmierne podstatný aj vzhľad. Kuchyňa sa považuje za priestor, ktorý je symbolom tepla domova a združuje sa tam rodina za spoločným stolom. Medzi nadčasové voľby patria ešte stále biele kuchyne, či už v matnom alebo lesklom prevedení. Veľmi štýlové je bielu kombinovať s drevom, ale rovnako môžete zvoliť aj abstraktný, no výrazný obklad. Okrem bielej sa do popredia vo veľkom dostávajú aj kuchyne čierne, či iné jednofarbené varianty.

Farba však nie je jediný komponent, ktorý určuje štýlovosť. Sú to skôr doplnky a detaily, ktoré dotvoria celok. Snažte sa aby vaše spotrebiče ladili dokopy, prípadne môžete voliť aj modely do vstavaných skriniek. Veľmi trendy sú v súčasnosti otvorené poličky, ktoré môžete dozdobiť ozdobami alebo aj praktickými kúskami ako sú šálky, či poháre s cestovinami a podobne. Výhodou je napríklad aj ich prehľadnosť a tiež vás to donúti organizovať si poličky častejšie a udržiavať si poriadok.

kuchyňa

Štýlová kuchyňa je aj o doplnkoch. Ak chcete dosiahnuť útulný vzhľad môžete využiť aj rôzne varianty vešiakov, na ktoré môžete umiestniť kuchynské náčinie, pričom vytvoríte domácky a príjemný vzhľad. Ideálne je tiež do kuchyne vniesť domácu atmosféru rôznymi rámikmi s rodinnými fotografiami. Kvetiny sú taktiež veľmi obľúbené, napríklad pokiaľ máte pri linke okno, môžete si priamo pestovať bazalku a iné koreniny, ktoré budete čerstvé pri varení používať.