Aké sú najlepšie krémy na jazvy

Aké sú najlepšie krémy na jazvy

Za jeden zo spôsobov narušenia najväčšieho orgánu tela, teda kože, považujeme aj jazvy. Nie sú príjemnou ozdobou nášho tela či tváre, a preto Vám odporúčame, aby ste zjazvenému tkanivu venovali adekvátnu starostlivosť.

Jazvy ako kožné problémy, či už vznikli v dôsledku akné, operačného zákroku alebo popálením, primeranou starostlivosťou dokážeme ovplyvniť ich vzhľad a veľkosť.

Ako predísť prípadným komplikáciám?

Poškodené miesto pravidelne umývajte, často meňte náplasti či obväzy, nechajte ranu dostatočne vetrať, aby nedošlo k infekcii. Zrastajúce miesto často môže svrbieť, prípadne ťahať. Na elimináciu svrbenia v čase hojenia jaziev a ich zosvetlenie slúžia špeciálne prípravky, ktoré hojenie zjazveného tkaniva podporujú a urýchľujú.

S liečbou jazvy by ste mali začať hneď po zacelení rany, keď je koža úplne zrastená a rana nekrváca alebo nehnisá. Vtedy máte veľkú šancu, že jazva bude málo viditeľná.

Aké zložky by mal prípravok na jazvy obsahovať?

Keďže v prípade jaziev ide o narušenie povrchovej štruktúry kože používajte prípravky, ktoré prispejú k regenerácii poškodeného tkaniva, prospešné sú aj hydratačné zložky, ktoré jazvu zjemnia. Predstavujeme Vám SOS produkt krém na jazvy a strie od dánskej kozmetickej spoločnosti Beauté Pacifique.

Obsahuje squalane, ktorý dodá postihnutému miestu potrebnú hydratáciu a zároveň slúži ako distribútor aktívnych zložiek do najspodnejších vrstiev kože. Tri rôzne estery vitamínu A regenerujú poškodené kožné tkanivo. Môžete ho použiť na jazvy po akné, pooperačné jazvy, na strie, jazvy po kiahňach či po popáleninách. Výťažok z jadierok čilského hrozna a Palmitoyl Tripeptide-5 spoločne stimulujú tvorbu kolagénu a regenerujú štruktúru kolagénových a elastínových vlákien.

Ak ešte stále váhate, máme pre Vás beauty tip navyše! Vďaka mimoriadne vysokému obsahu regeneračných zložiek ho môžete používať aj ako nočný protivráskový krém s vitamínom A. Dánski majstri z dielne Beauté Pacifique ta zase raz namiešali výborne!