3 tipy na lanové parky pre deti na Slovensku

3 tipy na lanové parky pre deti na Slovensku

Lanové parky (high ropes courses) a centrá sú obľúbené miesta na aktívne trávenie voľného času pre deti, no zapojiť sa môžu aj dospelí.

Lezenie je zábava, ktorá navyše plne zapája fyzickú stránku detí. Vyžaduje sústredenie, koordináciu pohybov a udržiavanie stability.

Pozrite si tri tipy na lanové parky na Slovensku, ktoré sa oplatí navštíviť najlepšie už počas nasledujúceho víkendu.

Lanové centrum Liana Aupark Bratislava

Ako dostať deti nakupovať? Vezmite ich do lanového centra Liana Aupark v Bratislave, ktoré je postavené hneď vedľa nákupného centra. Za trpezlivosť pri nákupe, odmena v podobe zábavy v lanovom parku.

Lanové centrum Liana Aupark je navyše jedinečné svojou dispozíciou a výrobcovia ihrísk (playground manufacturers) tak stvorili niečo výnimočné. Ako jediné na Slovensku aj v Čechách je postavené na troch poschodiach. Každé z poschodí reprezentuje rôzny stupeň obtiažnosti od nízkych, cez stredné až po vysoké laná.

Veveričí park Štrbské pleso

Vo Veveričom parku na Štrbskom plese sa deti môžu zahrať na malé veveričky loziace zo stromu na strom.

V lanovom parku sa nachádzajú dve trate. Jedna pre deti a jedna pre dospelých, takže ak budete mať chuť, môžete sa k svojim deťom pokojne pridať. Na primerane náročnejšej trase, samozrejme.

Bezplatný bonus v podobe zase o trochu iných výhľadov na štíty Vysokých Tatier je ďalším dôvodom, prečo sa vybrať práve sem.

Monkey Way Veľká Rača

Lanový park Monkey Way vo Veľkej Rači je jeden z mála lanových centier, ktoré je vyhradené výlučne pre tých najmenších. Vstup je povolený deťom do 150 cm a prekážky sú vo výške do 30 cm nad zemou.

Je určený pre malých dobrodruhov, ktorí majú radi vonkajšie ihriská pre deti (outdoor play area for kids), ale zatiaľ nemali príležitosť vyskúšať si lanový park. V príjemnej výške a pokojnom prostredí si tu môžu vyskúšať novú činnosť. No a rodičia sa nemusia báť pri pohľade na nízko položené prekážky.