Adidas yeezy sk

Adidas yeezy sk

Adidas yeezy sk je nový tip šialenstva v nosení obuvi, ktoré sa rozšírilo najmä pomedzi mladých ľudí. Pochádza z USA a veľmi ľahko si našla cestu aj medzi slovenských fanúšikov.

Keď sa objavila správa, že kultúrna ikona Kanye West sa stane súčasťou zoznamu návrhárov celebrít v spoločnosti Adidas, svet tenisiek bol v očakávaní z toho, čo príde. Vytvorená v roku 2015, linka Adidas Yeezy Boost odvtedy prináša okamžite rozpoznateľné a klasické siluety, ktoré sa môžu pochváliť rovnakou vysokou úrovňou dokonalosti, ktoré sme od hudby očakávali.


História

Kanye West pôvodne navrhol topánky pre Adidas v roku 2006, ale nikdy nebola vyrobená. Prvá značka, ktorá oficiálne spolupracuje s Kanye West a má topánky, bola Nike. Táto spolupráca trvala päť rokov a celkom tri štýly tenisiek boli uvedené do sveta. V roku 2013, po prepustení „Red Octobers“ Kanye West opustil Nike. Kanye West chcel, aby mu Nike vyplatil licenčné zisky, ale odmietli jeho žiadosť. Kanye West oslovil spoločnosť Adidas a dohodli sa, že mu poskytne zisky z licencie. Rok po potvrdení spolupráce medzi spoločnosťami Adidas a Kanye West ešte nebol na svete žiadny produkt. Vo februári 2015 sa oficiálne debutovala spolupráca. „Yeezy Season 1“ bolo veľmi očakávané a celebrity ako Rihanna, Diddy a Kim Kardashian sa zúčastnili jeho predstavenia.


Oblečenie

„Yeezy Season 1“ bol oficiálne predstavený 29. októbra 2015. Táto zbierka sa niesla v duchu „pripravenia na nosenie“ štýlu, ktorý čerpal z vojenského oblečenia a mäsitých farieb. Ceny sa pohybovali od 600 dolárov za nohavice a do 3 000 dolárov za bundy. Aj keď sa obuv rýchlo vypredala, s oblečením to tak nebolo. Po show „Yeezy Season 1“ spoločnosť Adidas oznámila, že už nebude vyrábať oblečenie značky Yeezy. Namiesto toho budú spolupracovať iba na obuvi.


Obuv

V decembri 2017 bolo medzi spoluprácou Adidas a Yeezy prepustených do sveta spolu 19 farieb a 6 dizajnov. Prostredníctvom kombinácie faktorov, vrátane popularizácie celebritami, adidas Yeezy tenisky sa stali veľmi vyhľadávané medzi kupujúcimi. Spoločnosť Adidas spolu s Kanye West uviedli tieto typy tenisiek do predaja:

Yeezy Boost 750

yeezy

Dňa 3. decembra 2013 spoločnosť Adidas potvrdila novú dohodu o spolupráci obuvi s Kanye Westom. 8. februára 2015 bolo zverejnené meno a dizajn obuvi. 10. februára spoločnosť Adidas uviedla do sveta plagáty Yeezy Boost 750 „Light Brown“. Model Yeezy Boost 750 „Light Brown“ bol pôvodne v obchodoch od 14. februára 2015, ale výlučne iba pre tých, ktorí potvrdili rezerváciu prostredníctvom mobilnej aplikácie Adidas. Toto prvé vydanie Adidas Yeezy Boost 750 „Light Brown“ bolo obmedzené na 9000 párov, ktoré boli dostupné iba v New Yorku prostredníctvom aplikácie smartphone Adidas. Adidas Yeezy Boosts boli vypredané do 10 minút. V období medzi 21. februárom a 28. februárom bola obuv Yeezy Boost 750 „Light Brown“ k dispozícii prostredníctvom širšieho radu predajcov a butikov. Obuv sa predávala za  350 dolárov.

11. júla 2016 začala sezóna 2 Yeezy s druhou sériou verzií Yeezy Boost 750 „Glow in the Dark“. Topánka bola predávaná v celosvetovej farebnej schéme s fosforeskujúcou podošvou z gumy, ktorá žiarila v tme. Toto bolo prvýkrát, keď sa od čias Nike Air Yeezy objavila takáto podrážka. Táto obuv mala vylepšené materiály, ako je vyššia kvalita semišu a kože. Predávala sa za maloobchodnú cenu 350 dolárov.

Nasledujúci model Yeezy Boost 750 predstavoval hnedý semiš a kožený zvršok s rovnakou fluorescenčnou podrážkou ako predchádzajúci model. Táto farba bola nazvaná „čokoláda“ a predávala sa tiež za 350 dolárov. Teraz už tieto topánky v obchodoch nekúpite.

Yeezy Boost 350

Dňa 27. júna 2015 bola vyrobená druhá topánka v tejto spolupráci, Yeezy Boost 350. Topánka bola prvýkrát vyrobená v bielej a šedej farebnej schéme „Turtle Dove“. Neskôr bola vydaná do predaja čierna verzia známa ako „Pirate Black“. Variant olivine, „Moonrock“, bol výhradne dostupný iba v obchodov, ktoré boli predajcami sezóny oblečenia Yeezy 1. Štvrtá a posledná verzia sezóny 1 je 350 Boost bol „Oxford Tan,“ ktorý mal svetlo-hnedé farebné prevedenia. Začiatkom roka 2016 bola vydaná na predaj vylepšená verzia pirátskej verzie Colorway. Všetky varianty sa predávali za 200 dolárov.  Dňa 27. augusta 2016 bol Yeezy Boost 350 vyrobený aj v detských veľkostiach a vo farbách „Turtle Dove“ a „Pirate Black“. Po vypradaji sa ďalej nevyrábali.

Yeezy 950

Model Yeezy 950 bol prvýkrát vo vybraných maloobchodných predajniach a on-line obchodoch 29. októbra 2015. Bol súčasťou kolekcie sezóny 1 Yeezy a prišiel v štyroch rôznych farbách: Peyote, Moonrock, Chocolate a Pirate black. Každá topánka bola predávaná za maloobchodnú cenu – 585 dolárov. Po vypredaji sa ďalej nevyrábali.

Yeezy 350 Cleat

Adidas Yeezy 350 Football Boost „Turtle dove“ Colorway bol pôvodne dostupný 15. septembra 2016. The Yeezy 350 cleat „Turtle Dove“ je prvý produkt športovej obuvi v  spolupráce Adidas a Yeezy. Prúžok na topánke bol určený pre futbal a prvýkrát sa objavil v 2016 NFL kickoffe. DeAndre Hopkins dostal pokutu vo výške 6 000 dolárov za to, že nosil prúžky, pretože tým porušil jednotnú politiku NFL tým, že topánky nemali pevnú základnú farbu. Po výpredaji sa ďalej už tieto topánky nevyrábali.

Yeezy Boost 350 V2

adidas yeezy

Yeezy Boost 350 V2 „Beluga“ bola uvedené verejnosti na výstave Yeezy Season 3 a v obchodoch sa objavila 24.novembra 2016. Je považovaný za remake predchádzajúceho Yeezy Boost 350 a obsahuje niekoľko zmien, ako napríklad iný vzor, odstránené päty, aktualizovaná podošva a na vonkajšej strane topánky je veľký pruh s písmenami „SPLY-350“. Yeezy Boost 350 V2 „Beluga“  sa vyrába v rôznych farebných prevedeniach. Cena tejto topánky sa pohybuje okolo 200 dolárov. Hovorí sa, že v lete tohto roku uvedia na trh novú topánku tohto radu s vynoveným dizajnom.

Yeezy Powerphase

Adidas Powerphase „Calabasas-350v2“ sa uviedla na trh 28. marca 2017. Retro tenisky sú aktualizáciou tenisiek Adidas z 80. rokov, majú prvotriedny biely kožený zvršok s perforovanými prúžkami, zelenú značka Adidas a červené logo Trefoil.Predáva sa za maloobchodnú cenu 120 dolárov.

Yeezy Boost 700

Adidas Yeezy Boost 700 je oficiálnym názvom pre bežeckú obuv. Topánka sa predáva od 12. augusta 2017 za 300 dolárov výhradne cez internetový obchod Yeezy Supply. Očakáva sa, že v roku 2018 návrhári prinesú do predaja ďalšie dve farby bielej/gumovej a čiernej. Samotná obuv čelí veľkému množstvu kontroverzie kvôli svojmu vzhľadu.

Yeezy 500 Desert Rat

Adidas Yeezy 500 sa objavil v obchodoch v decembri minulého roky ako predobjednávka s dodávkou, ktorá bola naplánovaná na marec 2018. Bola k dispozícii iba v farbe SuperMoon Yellow a iba pri kúpe balíčka s mikinou s kapucňou a šortkami.

Všetky tieto topánky je možné si zakúpiť u predajcov priamo v obchode, alebo on-line v  rôznych internetových predajniach. Ceny sa rôzne líšia, preto je najlepšie urobiť svoj vlastný prieskum na internete, aby ste vedeli, u ktorého predajcu sa vám najviac oplatí kupovať.

___________________________________________________________________________________________________________________________

Fake? Adidas Yeezy sú len jedny!

Nedajte sa prechytráčit a nekupujte žiadne Adidas Yezzy, Yeez alebo obdobné neoriginálne kúsky. Kúpte si Adidas Yeezy!

adidas yezzy

Zdroj: wikipédia
Článok Adidas yeezy sk pripravila Valéria Osztatná Loomis – lilywonderlandbooks@gmail.com