Ako nájsť tie pravé hodinky pre Vás?

Ako nájsť tie pravé hodinky pre Vás?

Hodinky sú veľmi obľúbeným, nadčasovým doplnkom, ktorý vie ozvláštniť každý outfit. Nosia ich páni, dámy a dokonca existujú aj hodinky pre deti. Poriadne hodinky však predstavujú aj značnú investíciu, keďže sú vyrábané z kvalitných materiálov, aby aj niečo vydržali. Ako nájsť tie pravé hodinky pre vás a podľa čoho vyberať?

Klasiky

Hodinky s ciferníkom sú nadčasové a nosia sa už niekoľko storočí. Majú praktickú funkciu na sledovanie času, aj keď v súčasnosti už predstavujú hlavne estetickú funkciu. Klasiky bývajú väčšinou s mechanickým alebo quartz pohonom. Najčastejšie používané aj najkvalitnejšie sú s quartz pohonom, ktoré sú aj cenovo výhodné a vyžadujú si minimálnu údržbu.

hodinky

Pri výbere hodiniek je nesmierne dôležité aj zvoliť nadčasový a elegantný dizajn. Dámske hodinky sa vyznačujú minimalistickým vzhľadom a rozmerovo menším ciferníkom. Klasické majú väčšinou kovový ciferník, ktorý je dobre odolný voči mechanickému poškodeniu s pevným ochranným sklíčkom. Rovnako je možné zvoliť si aj rôzne prevedenia remienku od kovových cez kožené až po látkové.

Smart hodinky

smart hodinky

Smart hodinky sú moderným typom hodiniek, ktoré okrem ukazovania času majú aj mnoho ďalších funkcií. Predovšetkým sú výhodné funkcie sledovania športovej aktivity a tiež aj možnosť volať, či vyhľadávať na internete. Dajú sa kúpiť v rôznych cenových prevedeniach, čo práve väčšinou súvisí aj s dostupnými funkciami v rámci jednotlivých modelov. Rovnako si ich viete kúpiť od rôznych značiek a spárovať ich s vašimi ostatnými zariadeniami pre čo najlepšie využitie.

Medzi výhody smart hodiniek patrí ovládanie počúvania hudby. Môžete si nastavovať hlasitosť, posúvať pesničky, čo oceníte pri každej aktivite. Smartphony majú skvelé funkcie, ktoré však značne ovplyvňujú výkonnosť ich batérie. Inteligentné hodinky vám umožnia komunikovať a nebudete tak musieť neustále míňať baterku na vašom mobilnom zariadení. Rovnako aj dizajn týchto hodiniek je nadčasový a elegantný, takže ich budete môcť nosiť ku každému outfitu.

Pre výber kvalitných smart hodiniek si môžete prezrieť aj recenzie, aby ste vedeli lepšie zhodnotiť ich kvalitu. Či už si vyberiete klasické alebo smart hodinky, musíte počítať s počiatočnou investíciou. Napriek tomu sú veľmi dobrým pomocníkom na každý deň a využijete ich na viaceré aktivity. Počiatočná investícia sa vám vďaka praktickému využitiu niekoľkokrát vráti.