Bezpečný a úsporný, taký by mal byť váš komín

Bezpečný a úsporný, taký by mal byť váš komín

Výber optimálneho vykurovacieho zariadenia nie je jednoduchá úloha. Pri návrhu vhodného spôsobu vykurovania treba dbať na bezpečnosť a úsporu energie. Na to dáva dôraz aj spoločnosť Leier Baustoffe SK, ktorá si ako výrobca stavebných materiálov uvedomuje neustály pokrok vykurovacej techniky. Aj preto svoje produkty technologicky vylepšuje a prispôsobuje aktuálnym požiadavkám stavbárov.

Ich moderné vykurovacie zariadenia už dokážu využiť podstatne väčšiu časť energie obsiahnutej v palive, čo má za následok menšie množstvo, ale hlavne nižšiu teplotu spalín, ktoré prúdia do komína. Vodná para zo spalín následne skondenzuje, čím komín zaťažuje. Tento kondenzát je v mnohých prípadoch až agresívnou kyselinou, ktorej keramické vložky používané v komínoch Leier dokážu dlhodobo odolávať. Nekorodujú a sú odolné voči teplu, vlhkosti aj kyslým dažďom, vďaka čomu sú zárukou bezpečnosti. Kvalitné keramické vložky sú v podstate dušou každého Leier komína, pretože zabezpečujú jeho dlhú životnosť. Výrobca tak môže ponúknuť  nadštandardnú, až 33 ročnú záručnú lehotu. Skutočná životnosť však dosahuje aj dvojnásobnú dobu. Pri vývoji komínových systémov sa však nezanedbal ani ekologický aspekt. Komíny Leier sú navrhnuté z prírodných materiálov. Dielce komínového plášťa sú z keramzitu, šamotové komínové tvarovky vytvárajúce prieduch na odvádzanie spalín, ako aj tepelná izolácia zas z minerálnej vlny. Kombinácia klasických surovín a modernej výrobnej technológie tak vytvára technicky dokonalý výsledok. Komíny sú tiež mrazuvzdorné, ich vyústenie nezamŕza, vďaka čomu nedôjde k výpadku vykurovania. Možno ich zhotoviť s pomocnou vetracou šachtou, ktorá má rôzne využitie, či už na osadenie rozvodov alebo na odvetranie vnútorných priestorov stavby. Ich ďalšou veľkou výhodou je možnosť pripojenia rôznych druhov spotrebičov pre všetky typy palív. V prípade, že hľadáte komín pre pasívne domy, je pre vás vhodnou voľbou komínový systém Leier Multikeram alebo Multikeram LAS. Oba využívajú špeciálnu W3G technológiu, čo znamená, že sú naraz odolné voči vyhoreniu sadzí a taktiež vhodné pre mokrú prevádzku. V rodinných domoch zas oceníte komínový systém SMART, ktorý je najmenší na trhu. Jeho výhodou je jeho rozmer, z pôdorysnej plochy zaberá len 0,1 m2. Ak si ale stále nie ste istí, ktorý komín je pre vás ten správny, na webovej stránke www.leier.sk sa môžete online poradiť s odborníkmi a konzultovať akékoľvek otázky týkajúce sa komínových systémov.

Neznižujte svoje nároky a zvoľte si to správne riešenie pre váš domov. Certifikované komínové systémy od spoločnosti Leier vás určite nesklamú, práve naopak, zabezpečia zvýšenie úžitkovej aj finančnej hodnoty vašej stavby.