Je kúpa vírivky dobrá investícia?

Je kúpa vírivky dobrá investícia?

Každý túži po relaxe, po mieste, kde sa dá oddýchnuť, uvoľniť a aspoň na chvíľu zabudnúť na problémy. Dnes už je možné vybudovať si doma na záhrade vlastný wellness svet. Bazén s protiprúdom, či sauna a dokonca vírivka vŕta v hlave viacerým, rozhodujúce je, či sa to investične oplatí.

 

Predstava, že si sedíte v príjemne horúcej vode na záhrade, pozeráte na hviezdy a vonku jemne sneží… je veľmi lákavá. Vírivka, hoci pomáha regenerovať svalstvo a dlhodobo navracia organizmu stratené fyzické sily, pôsobí pozitívne aj na psychiku. Nechať sa vymasírovať hydromasážnymi tryskami po náročnom pracovnom dni je viac ako vítané. Otázka však znie, či to aj tak nebudú zbytočne vyhodené peniaze. Aká je starostlivosť o vírivku a koľko asi vydrží?

 

Je dobré poznamenať, že kúpa vírivky je skutočná investícia, nestojí to málo a nekupuje sa lacný bazénik z hobby marketu. Pred kúpou vírivky je potrebné vedieť, že v tomto prípade sa šetrenie naozaj nevypláca. Vírivky bez toho, aby ste poznali skutočného výrobcu, jej ozajstnú životnosť , kvalitu materiálov, uplatnené patenty pri výrobe, celkové prevádzkové náklady, dostupnosť náhradných dielov či záručný a pozáručný servis, nie sú dôveryhodné a ich kúpou sa šetria peniaze iba zdanlivo. V konečnom dôsledku sa mesačné náklady pri nekvalitnom type vírivky môžu vyšplhať až na 200 eur a reálna životnosť na 3 až 5 rokov .

 

Tak ako sauny na mieru aj vírivka sa dá navrhnúť podľa vašich osobných či rodinných preferencií. Rozhodnutie je aj o tom, koľko má mať miest, a či ju chcete umiestniť v interiéry alebo exteriéry. Dobré je vyberať vírivky, ktoré ponúkajú dokonalú hydromasáž s následnou možnosťou jemnej relaxačnej masáže. Počet trysiek  a motorov nie je až tak smerodajný ako správne vyhodnotená hydrodynamika – teda priemery potrubia, druhy  trysiek a k tomu prispôsobené presne prepočítané výkony čerpadiel.

 

Dobrá vírivka by mala mať nízke energetické prevádzkové náklady (iba okolo 30-40 eur mesačne), mala by byť nenáročná na údržbu, mať hlavne  dlhoročnú prevádzku a dobrú zostatkovú cenu, ak by ste ju chceli v budúcnosti vymeniť za novší typ. Určite je dobré sa pred kúpou poradiť a ak je možnosť, aj si vírivku vyskúšať.

 

Kvalitné vírivky od renomovaných výrobcov poskytujú relax a oddych svojim majiteľom aj viac ako 15 – 20 rokov. Počiatočné trochu vyššie náklady sa vrátia veľmi rýchlo a to v bezproblémovej údržbe, ušetrených energiách, dlhej životnosti  a samozrejme v početných krásnych rodinných okamihoch.