Ako navrhnúť a zariadiť interiér bez dizajnéra

Ako navrhnúť a zariadiť interiér bez dizajnéra

Posaďte sa, vezmite si čaj a niečo chutné – dali sme dohromady skvelý výber najlepších tipov, vďaka ktorým si zariadite svoj priestor aj bez zbytočne preplatených služieb dizajnéra.

Zariadiť si vysnívaný domov dnes nie je vôbec náročné. Stačí dodržiavať niekoľko pravidiel a postupov, s ktorými vás teraz oboznámime.

Vyberte si svetlé farby

Tak, aby vo vašom priestore dominovali. Od svetlej farby sa odrazí viac svetla, vďaka ktorému sa vy a vaša rodina budete cítiť naozaj príjemne. Aj keď si možno poviete, že biele steny sú sterilné a fádne a často sa rýchlo zašpinia. Nie je nič jednoduchšie, ako si kúpiť krásnu bielu farbu v obchode a stenu nanovo pretrieť, ako keby ste mali odlepovať tapetu alebo miešať totožný odtieň farby.

Zvoľte správnu veľkosť pohovky

V presvetlenom priestore má svoj význam aj moderná pohovka. Taká, ktorá vám v prípade odpočinku zaistí správnu oporu tela a dosť miesta na posedenie viacerých členov rodiny alebo známych.

Aby ale nepôsobil tento kus nábytku ako kolos, mali by ste zvážiť jeho správnu veľkosť. Ideálnou voľbou sú dnes veľmi populárne rohové sedačky, s ktorými ušetríte miesto na iné doplnky a zároveň si vytvoríte ideálne podmienky pre relax.

Spolu s farbou steny sa zamyslite aj nad odtieňom sedačky, materiálom a konštrukciou. Všetko by malo byť tak kvalitné, aby vám to vydržalo niekoľko sezón.

Investujte do dobrého osvetlenia

Prirodzené denné svetlo je pre náš zrak a celkovú pohodu najlepšie. V mnohých bytoch alebo domoch je ho však menej. Preto ho nahrádzame umelým. Takým, ktoré je zároveň aj šetrné a poskytuje dostatočné osvetlenie potrebných priestorov. Bodové, stropné, nástenné, stolové alebo voľne stojace lampy vám poskytnú tie najlepšie podmienky.

Dôležitá je aj správna podlaha, dnes moderné sú najviac vinylové modely, ktoré sú maximálne odolné vo všetkých smeroch a dokonale imitujú akýkoľvek materiál. No a samozrejme, myslite a na doplnky. Moderný záves z rovnakej látky ako obliečka na vankúš, sa postarajú o správny akcent a dodajú priestoru ten správny šmrnc.