Práca z domu: Kde a ako zarábať na vypĺňaní dotazníkov?

Práca z domu: Kde a ako zarábať na vypĺňaní dotazníkov?

Možno si často kladiete otázku: Ako si zarobiť peniaze? V rámci internetu je už dnes možné zarábať rýchlo a jednoducho z pohodlia domova. Môžete sa stať súčasťou rôznych spoločností a budovať internetové obchody. Tiež sa môžete zamerať na podnikanie alebo spravovať sociálne siete. Populárna pracovná pozícia je tiež vedenie administratívy priamo z pohodlia domova. Väčšinou však pre tieto pozície potrebujete zručnosti. Čo však ak existuje pracovaná ponuka vhodná pre každého, ktorá je relevantná a naozaj vynáša peniaze?

Medzi takéto pracovné pozície dostupné prostredníctvom internetu patrí aj vypĺňanie dotazníkov za peniaze. Tento biznis funguje na veľmi jednoduchom princípe a preto je ideálny takmer pre všetkých používateľov internetu. Ide o pracovnú pozíciu formou platených prieskumov, ktorú zvládnete vykonávať aj popri škole, či zamestnaní. Aj keď sami neovplyvníte množstvo zarobených peňazí, môžete si každý mesiac privyrobiť pár €.


Ako funguje platené prieskumy – vypĺňanie dotazníkov?

práca z domu

Pri každej takejto pracovnej pozícii v akejkoľvek spoločnosti váš „pracovný pomer“ začne registráciou. Pre vášho zamestnanca je totiž potrebné zistiť o vás základné informácie. Po úvodnej registrácii bude potrebné vyplniť základné informácie o vašom živote, obsahujúce predovšetkým ekonomické, sociálne a záujmové faktory. Vďaka tomu totiž stránka priraďuje dotazníky, ktoré sú pre vašu osobu vhodné. Tie vám budú automaticky odoslané na vyplnenie.

Čím viac informácií o sebe zverejníte, tým lepšie. Častejšie sa totiž môžete dostať do vzorky respondentov, ktorým je dotazník zaslaný. Aj podľa vášho profilu teda závisí koľko dotazníkov budete mať možnosť vyplniť, teda koľko reálne môžete zarobiť.

Prostredníctvom vašej mailovej adresy, telefónu, či mobilnej aplikácie (v závislosti od konkrétnej spoločnosti) budete dostávať upozornenia ohľadom možnosti vyplnenia dotazníka. Po tom ako dotazník vyplníte vám budú automaticky pripočítané body. Po dosiahnutí stanoveného počtu bodov ich môžete vymeniť za peniaze a dať si ich vyplatiť. Tiež máte možnosť vymeniť svoje body za rôzne odmeny akými sú elektronika, domáce spotrebiče a podobne.

Keďže týchto dotazníkov v rámci jednej spoločnosti nevyplníte veľa, odporúča sa zapojiť prostredníctvom viacerých spoločností. Pre túto online prácu nie sú vyžadované žiadne vstupné poplatky a navyše ide o seriózne spolupráce. Pokiaľ si chcete zarábať takouto formou práce, mali by ste byť obozretní. Vyberajte si overené spoločnosti, ktoré vyplácajú a sú naozaj férové v oblasti ponúk práce. 

Prečo vlastne takéto webové stránky fungujú? Vypĺňanie dotazníkov je platené najmä kvôli názorom jednotlivých ľudí. Prostredníctvom takéhoto jednoduchého princípu, ktorý je pre ľudí lákadlom sa na stránku dostane množstvo ľudí. Vyplnia základné informácie a na stránke sa tak objavia ľudia z rôznych sociálnych vrstiev, rôzneho vzdelania, či zmýšľania. A tak môžu spoločnosti sledovať ako reagujú na otázky, ktoré im podajú. Tieto názory potom môžu zúžitkovať pri ďalších krokoch a rozhodnutiach.

Táto spolupráca je potom výhodná pre obidve strany, keďže ľudia môžu rýchlo a jednoducho zarábať a spoločnosti získajú názory od veľkého spektra ľudí. Dokonca môžu spoločnosti skúšať aj názory jednotlivých skupín, ktoré, ako sme už spomenuli, vyberajú podľa vašich vyplnených údajov v profile.


Market Agent

Medzi spoločnosti, ktoré vám prinášajú takýto lákavý pracovný pomer patrí Market Agent. Ide o rakúsku spoločnosť, ktorá pôsobí aj na iných trhoch, teda aj na slovenskom. Táto certifikovaná spoločnosť je známa svojou dôveryhodnosťou a často je označovaná ako najlepší spôsob na vypĺňanie dotazníkov. Ročne táto spoločnosť produkuje až 8000 štúdií, z ktorých produkuje najlepšie platené dotazníky. Registrácia neobsahuje žiadne úvodné poplatky. Začínate jednoducho registráciou. Vašou pracovnou náplňou je vypĺňať dotazníky podľa vašich osobných preferencií.

Po vyplnení dotazníka získavate v body. Tie sú rôzne podľa dĺžky dotazníka a tak môžete získať od 20-250 bodov. V praxi to teda znamená, že za jeden dotazník môžete zarobiť od 0,20€ do 2,50€. Registráciou získate aj svoj prvý zárobok, konkrétne 1,50€. Po získaní dostatočného množstva bodov si môžete buď nechať vyplatiť peniaze prostredníctvom e-peňaženky alebo si ich môžete vyplatiť bez poplatku priamo na váš účet. Minimálna hodnota pre výplatu vašej finančnej odmeny je 20€. 

Prečítajte si skúsenosti s Marketagent!


Národný panel

V rámci tejto spoločnosti získavate odmenu za účasť na prieskumoch a aj za registráciu nového člena. Slovenský národný panel vám umožňuje si nechať nazbierané body vyplatiť alebo uplatniť na jednu z odmien. Taktiež môžete svoje peniaze venovať na jednu z charitatívnych organizácií. Je len na vás ako svoje nazbierané body využijete. Stránka vás k ničomu nezaväzuje a zužitkuje len váš názor na

prieskum

jednotlivé otázky, ktoré zodpovedáte v ankete.

Systém funguje na princípe oplátok. Oplátky sa neskôr prepočítajú kurzom 270:1, čiže za 2700 oplátok máte 10€. Registrácia je opäť zdarma. Hneď po registrácii vám bude zaslaných 12 profilových dotazníkov. Tieto dotazníky majú pre vašu ďalšiu kariérnu cestu veľký dopad, pretože na základe nich vás budú ďalej kontaktovať. Pre takýto spôsob platenej práce na doma musíte mať minimálne 15 rokov. Väčšinou príde približne 3-5 dotazníkov za mesiac. 

Slovenský národný panel skúsenosti!


IPrieskum

IPrieskum vás odmení za váš názor, ktorý sa stane podkladom pre ďalšie rozhodnutia spoločností, či inštitúcií. Spoločnosť disponuje aj mobilnou aplikáciou vďaka čomu môžete dotazníky vypĺňať kedykoľvek a kdekoľvek. Pre vyplnenie potrebujete len čas, chuť a pripojenie na internet. Na možnosť vypĺňania dotazníkov, resp. ankiet za peniaze potrebujete len trvalý pobyt na Slovensku a vek nad 15 rokov. Jedinou výnimkou oproti ostatným podobným portálom je, že prostredníctvom IPrieskum nemôžete dostať výplatu, no vaše body môžete uplatniť na niektoré z odmien, prípadne darčekových poukážok do obchodu. Medzi ďalšie spoločnosti ponúkajúce takýto typ zárobku patria aj Populácia, či Mnforce ePanel.

Z vypĺňania dotazníkov za odmenu teda pre vás môže vyplývať množstvo výhod. Ide o overenú možnosť príjemného zárobku. Spomenuté spoločnosti fungujú na bezpečných princípoch a umožňujú vám zarábať jednoducho z pohodlia domova. Vypĺňanie dotazníkov vám zaberie málo času a tiež vám môže pomôcť zvýšiť vaše mesačné príjmy. Máte záruku, že od vás nebudú žiadať zbytočné poplatky a vaše osobné údaje nezneužijú na iné účely.

Ak teda hľadáte spôsob nenáročného privyrobenia si, vypĺňanie dotazníkov môže byť to pravé pre vás. Online práca, ktorá je nenáročná, pohodlná a zároveň prináša zaujímavé odmeny. Vyskúšajte možnosti, ktoré vám digitálna doba prináša a pomôžte svojim názorom budovať úspešné firmy a inštitúcie, ktoré budú prínosom pre spoločnosť. 

Prečítajte si skúsenosti s iPrieskum!

Vypĺňanie dotazníkov môže byť skvelým spôsobom privyrobenia, ktorý vám prakticky nezoberie žiadny čas. Môžete len získať a zároveň máte možnosť odber dotazníkov kedykoľvek zrušiť. Spoločnosti často ponúkajú aj vstupné poplatky, prípadne vám priplatia, keď zaregistrujete ďalších členov. Vyskúšali ste už túto formu zárobku na internete? Podeľte sa s nami o vaše skúsenosti v komentároch!