Dámska softshellová bunda – nevyhnutná súčasť šatníka každej športovej fanatičky!

Dámska softshellová bunda – nevyhnutná súčasť šatníka každej športovej fanatičky!

Myslíme si, že vôbec nepreháňame, ak tvrdíme, že softshellová bunda patrí k najuniverzálnejším bundám, aké môžete mať v šatníku. Bez problémov je vhodné si ju obliecť na prechádzku do prírody, na turistiku, na bicykel, na lyžovačku, do mesta či na športovanie a vždy vás ohúria jej úžasné vlastnosti a pohodlie pri nosení, ktoré vám poskytne.

Je to naozaj všestranná bunda odolná voči poveternostným vplyvom, takže dokáže ustáť takmer akékoľvek vrtochy počasia. Už ste podľahli jej šarmu, alebo ešte váhate? Možno vás presvedčí náš článok.

Prečo je sofshellová bunda čoraz populárnejšia?

Softshell je úžasný materiál – pružný, no pevne tkaný, veľmi slušne odolný voči oderu, vetru či dažďu. Okrem toho je ľahký, udrží vás v teple, no zároveň je priedušný a dokáže odvádzať pot. To ho doslova predurčuje pri využití na outdoorové aktivity. Dokonale sa prispôsobí zvýšenej námahe a dokáže s vami bez zaváhania držať krok pri vašich obľúbených športových aktivitách. Rôzne praktické vychytávky ako zipsy pod pazuchami kvôli lepšiemu odvetrávaniu sú len plusom zvyšujúcim komfort nosenia.

Navyše, softshellové bundy majú naozaj prepracovaný dizajn, takže ich môžete nosiť aj počas bežných dní aj v nečase ako prechodnú bundu a užívať si komfort, aký s obyčajným módnym oblečením málokedy dosiahnete.

Vyberte si správne – najdôležitejší je účel

Pri nákupe softshellovej bundy je dobré myslieť v prvom rade na to, na aký účel ju chcete najviac využívať. Ak ju plánujete nosiť ako vrchnú vrstvu, je dobre, aby mala kapucňu, ktorá vás ochráni pred dažďom a vetrom.

V prípade, že hľadáte skôr tenšiu softshellku, ktorú plánujete využívať ako strednú vrstvu, kapucňu asi až tak potrebovať nebudete. Všímajte si detaily ako vrecká – ako sú riešené, kde sú umiestnené, aké sú veľké a podobne. Ako sa sťahujú lemy? Na manžety či šnúrky?

Zaostrené na dizajn – aj športová móda môže byť štýlová!

My ženy sme už také, chceme vyzerať dobre za každých okolností. Šport nie je výnimkou a rozhodne to nie je iba nejaký ženský rozmar… Ak totiž máte na sebe oblečené veci, v ktorých sa cítite dobre a sebavedomo, odrazí sa to aj na vašich výkonoch, takže je pochopiteľné, že nám záleží na tom, čo máme pri našich obľúbených aktivitách na sebe.

V súčasnosti sú strihy dámskych softshellových búnd veľmi lichotivé, krásne obopínajú postavu a môžete si vyberať z rozmanitých farebných prevedení, dĺžok a typov: hrubších búnd s podšívkou, tenších modelov, s kapucňou či bez nej… Čierna alebo sivá sú stávkou na istotu, ale ak máte chuť pustiť si do šatníka veselšie a žiarivejšie farby, máte možnosť siahnuť po červenej, zelenej, žltej, ružovej, červenej… Je len na vás, v ktorej farbe sa cítite najlepšie a ktorá sa vám bude najviac hodiť k oblečeniu, čo už máte doma.

Bojíte sa, že ak chcete kvalitu, dámske softshellové bundy budú priveľmi drahé? Choďte sa presvedčiť na bolf.sk, že moderné a do najmenšieho detailu premyslené prevedenia nemusia stáť veľa.