Ako si vybrať správnu veľkosť pánskej košele?

Ako si vybrať správnu veľkosť pánskej košele?

Hoci si to mnohí muži neuvedomujú, často nosia košele o niečo väčšie ako naozaj potrebujú, alebo si kúpia košeľu menšiu, ktorá tiež nevyzerá práve najlepšie. Veď dobre padnúca košeľa vyzerá oveľa lepšie a pôsobí dobrým dojmom. Ako si teda vybrať tú správnu košeľu? A čo robiť, ak sú obchody zatvorené a musíme sa spoľahnúť na online nákup?

V posledných rokoch si môžeme pri nákupe pánskeho oblečenia všímať na ceduľkách nápisy slim fit, regular fit, body fit. Každý z týchto názvov predstavuje určitý strih danej veci. Dnes sa zameriame na pánske slim fit košele, ktoré patria medzi najpredávanejšie.

Košele slim fit sú určené pre celkom štíhlych mužov. Ak sa vám bežne stáva, že košeľa sa vám stále vysúva z nohavíc a po bokoch ju máte voľnejšiu, mali by ste zvážiť práve nákup slim fit košele.

  • hrudník

Cez hrudník by ste mali mať košeľu len mierne upnutú. Pri dýchaní by ste mali cítiť voľnosť a pri státí by ste nemali cítiť gombíky. Pamätajte, že je vždy dobré nechať si pri meraní nejakú rezervu.

  • pás

Slim fit košele sa od ostatných typov líšia práve pásom. Sú zúžené v oblasti pásu a už na prvý pohľad si môžete všimnúť rozdiel medzi obvodom hrudníka a pása. Pri sedení by sa vám nemala otvárať košeľa medzi gombíkmi.

  • rukávy

Rukávy by mali jemne obopínať ruku, ale pri zdvíhaní ruky či pri rôznej aktivite by sa košeľa nemala príliš napínať. Ak máte radi rôzne pánske košele s dlhým rukávom, možno vás poteší, že takéto košele zoženiete aj s predĺženými rukávmi v prípade, že ste vyššej postavy.

V dnešnej dobe sme odkázaní na nákup cez internet bez možnosti vyskúšať si danú vec priamo na predajni. Výhodou je, že na internete máte k dispozícií veľkostnú tabuľku, s ktorou si môžete porovnať svoje miery. Opäť nezabúdajte na rezervu. Výhodou tiež je, že tovar môžete na mnohých internetových predajniach do určitých dní vrátiť.

Zdroj obrázku:

Damir Khabirov / Shutterstock.com