Ako si založiť s.r.o rýchlo a efektívne?

Ako si založiť s.r.o rýchlo a efektívne?

S.r.o alebo spoločnosť s ručením obmedzeným je formou obchodnej spoločnosti, ktorej základné vlastníctvo predstavujú vopred určené vklady spoločníkov. Ide o jednu z možností podnikania na Slovensku, pričom táto forma podnikania bola založená už v roku 1920. Počas komunistického režimu na Slovensku táto obchodná spoločnosť neexistovala a obnovená bola až po Nežnej revolúcii spolu s nadobudnutím účinnosti Obchodného zákonníka.

Zakladanie s.r.o

Zakladanie takejto spoločnosti má určité pravidlá. V súčasnosti je rovnako možné založiť takúto spoločnosť online, ale tiež postupovať aj podľa bežnej kontaktnej formy – teda kontaktovaním všetkých náležitých úradov. Sú však určité špecifiká, výhody a nevýhody pre obidve formy zakladania s.r.o – poďme si ich teda spolu zhrnúť.

podpis

Medzi najrýchlejšie formy ako založiť s.r.o patrí určite založenie online. Medzi najväčšie výhody takéhoto zakladania spoločnosti  patrí ich cena. Klasická suma stanovená na zápis do obchodného registra je  presne 331,50€, zatiaľ čo pri online založení s.r.o je znížená na polovicu. Ušetríte tak až 50% ceny a zaplatíte len 165,75€. Voľná živnosť taktiež nie je elektronicky spoplatená, pričom pri klasickom spôsobe platíte za každú živnosť 5€.

Okrem šetrenia finančných prostriedkov takýmto štýlom ušetríte aj značné množstvo času. Online viete takúto spoločnosť vytvoriť na akomkoľvek mieste s prístupom na internet. Ak vo vás vzbudzuje vybavovanie vecí na úradoch hrôzu, určite je táto forma omnoho jednoduchšia a časovo úspornejšia.

Jednoduché a úsporné riešenie

Medzi jednoduché a úsporné riešenia patria aj takzvané ready made spoločnosti, ktoré slúžia priamo na predaj a za týmto účelom boli aj vytvorené. Kúpou takejto spoločnosti ušetríte množstvo času a zároveň zakupujete celú spoločnosť aj s jej históriou – pričom napríklad v takýchto prípadoch je výhodou, že môžete začať podnikať omnoho rýchlejšie.

online

Môžeme teda vydedukovať, že zakladanie spoločnosti s ručením obmedzeným online je omnoho výhodnejšie. Zároveň si môžete na založenie s.r.o online najať spoločnosť, ktorá všetky náležitosti vybaví za vás. Predstaví vám už priamo hotovú spoločnosť, ktorú môžete používať. Ide o krok, ktorý vám ušetrí veľa času a peňazí a preto sa aj čoraz viac využíva. Okrem lacného a časovo úsporného riešenia  získate tiež odborné poradenstvo od skúsených profesionálov.

Vďaka možnosti zainvolvovať do procesu vytvárania s.r.o firmu ušetríte veľa času, nervov aj peňazí. Tiež to umožňuje rýchly štart podnikania a vy ako základný subjekt sa môžete sústrediť na omnoho dôležitejšie veci ako je vybavovanie papierovačiek. Medzi najdôležitejšie kroky však pri začiatku podnikania ešte stále patrí vybrať si správnu formu podnikania, aby bol biznis pre vás výnosný a aby ste splnili všetky požiadavky zákona.