Balóny- kreatívne a jednoduché DIY dekorácie

Balóny- kreatívne a jednoduché DIY dekorácie

Bez ohľadu na to koľko máme rokov, všetci milujme balóny! Čo nás však možno nikdy nenapadlo je, že z balónov sa dá vyrobiť veľa rýchlych a krásnych dekorácií. Pozrite si zopár DIY nápadov, ktoré sa zakladajú predovšetkým na balónoch. Nebojte sa ich vyskúšať! 

🎈Závesná dekorácia na lampu z vlny

Chcete mať nejaké nové, jedinečné závesné lampy vo vašej kuchyni či spálni? Skúste tento DIY projekt! Nafúknite balón, pripravte si lepidlo alebo škrob, namočte doň vlnu a obtáčajte rôznymi smermi okolo balóna. Po dosiahnutí konečnej podoby nechajte balón vyschnúť a tak spevniť. Napokon ho prepichnite a zostane vám krásna závesná lampa, stačí len nastoknúť. Ak takýchto lámp vedľa seba zavesíte hneď niekoľko, efekt bude úplne dokonalý.

🎈Confetti váza

Vyzdobte si byt netradičnou dekoráciou v podobe vázy z konfiet. Nafúknite balón, natrite ho lepidlom, priložte na konfety a nechajte poriadne zaschnúť. Po prasknutí balóna získate nádhernú vázu či misku. Táto pestrá váza prinesie do vášho príbytku veselú atmosféru a to v akejkoľvek miestnosti. Okrem toho, že je krásna je aj užitočná.

🎈Voskové svietniky

Tento nápad nie je len inovatívny, ale aj veľmi krásny. Najskôr vyplňte balónik vodou. Potom veľmi opatrne na miernom ohni rozpustite vosk. Ideálne je umiestniť ho v miske a tú v panvici s horúcou, nie však vriacou vodou. Nemajte obavy, je to úplne jednoduché. Ponorte balón do roztopeného vosku a uistite sa, že na ňom zostala hrubá vrstva vosku. Ako náhle ste s hrúbkou vrstvy spokojný vytiahnite balón von.

Položte ho na akýkoľvek rovný povrch zatiaľ čo je vosk ešte mäkký. Vytvoríte tak plochý základ. Počkajte kým vosk nestuhne. Balón prasknite, horný kraj svietnika môžete pokojne upraviť na teplej panvici. Nakoniec do vnútra pridajte čajové sviečky a užívajte si romantickú atmosféru.

(Malá poznámka: Buďte opatrní, horúci vosk môže vzplanúť, preto by horiaca sviečka mala byť neustále sledovaná a  mimo dosahu detí.)

🎈Čokoládové misy

Väčšinu dám očarí najmä tento štvrtý DIY tip. Predstavte si, ako túto čokoládovú misu uložíte na stred stola priamo pred vaších hostí. To by bolo úžasné! Deti ju budú jednoducho milovať. Všetko čo musíte urobiť je nafúknuť balón, rozpustiť čokoládu v hrnci alebo panvici a ponoriť ho do čokolády. Po tom, čo čokoláda začne chladnúť oprite balón o rovný povrch, aby ste vyrobili pevný plochý základ. Keď čokoláda stuhne, prepichnite ho a … Tadááá, máte báječnú čokoládovú misku!!!

Prasknúť môžete balóny akýchkoľvek veľkostí, aby ste mali misy rôznych veľkostí. Či už to budú veľké misky, alebo mištičky len na jednu porciu. Použiť môžete tmavú, bielu, alebo aj mix druhom čokolád. Buďte kreatívny! Misky môžete naplniť ovocím a šľahačkou, alebo čímkoľvek čo máte radi. Hostí nechajte zjesť celý dezert aj s miskou. Už len písať o tom je celkom lákavé.