Nechcete, aby Vás auto nechalo niekde stáť? Tieto veci si skontrolujte.

Nechcete, aby Vás auto nechalo niekde stáť? Tieto veci si skontrolujte.

  1. Umývajte auto z vonkajšku aj vnútrajšku pravidelne každý mesiac.

Prečo je to dôležité: Udržiavanie auta čisté je ako udržiavanie vášho domu , s výnimkou, že každý môže vidieť vaše auto a posúdiť, aké špinavý (alebo čistý) ste. Nečisté auto nakoniec pritiahne nečistoty a špinu, ktoré môžu odlákať niekoho, kto sa vám tak dlho už páči. Predvádzacie vozidlá sú skvelým príkladom, ako čisté auto má vyzerať.

  1. Vymieňajte olej po najazdených 8 000 až 10 000 km a používajte spoľahlivú značku.

Prečo je to dôležité: Väčšina odborníkov súhlasí s tým, že je dobré olej pravidelne meniť. Ak ste zmätení o tom, čo používať, väčšina áut funguje dobre so syntetickým olejom, ako je Mobil 1, a zvyčajne je jednoduchšie si olej nechať vymeniť v servise ako sami.

Váš automobil potrebuje olej na mazanie motora, takže sa uistite, že postupujte podľa týchto krokov. Ak vaše auto neobsahuje čerstvý olej, vznikne nečistota a nakoniec môže zabiť váš motor, čo vás výjde draho.

  1. Skontrolujte tlak v pneumatikách každý mesiac a otočte pneumatiky každých 12 000 km.

Prečo je to dôležité:  Nesprávny tlak v pneumatikách môže viesť k množstvu problémov, vrátane zlého zlomu, nestability, nižšej spotreby plynu a samozrejme rovnej pneumatike, preto skontrolujte tlak v pneumatikách pomocou meradla.

  1. Vymieňajte brzdy po maximálne 40 000 km.

Prečo je to dôležité: Vždy je dobré, aby si brzdy skontroloval každý tak často, ako profesionál, pretože škaredý šum môže spôsobiť nepríjemné obavy. Veľkou časťou toho sú brzdové doštičky, ktoré odolávajú strate brzdnej sily pri vysokých teplotách a v prípade potreby ich môžu nahradiť mechanici.

  1. Vymeňte akékoľvek zlé žiarovky svetiel čo najskôr.

Prečo je to dôležité: Nikdy by ste nemali brať do úvahy riziko jazdy v noci bez vhodných svetiel a tiež ste povinný odstaviť auto, ak vás policajti zastavia. Všeobecne platí, že výmena žiaroviek je celkom jednoduchá a vyžaduje len pár krokov a nástrojov.

Údržba je jedna vec, ale ak sa bavíme o spoľahlivosti a bezpečnosti,  existujú aj bezpečné autá ako Opel Crossland či Opel Grandland, ktoré vám uľahčia a spríjemnia život.