Ako odlíšiť originálnu obuv od kópie?

Ako odlíšiť originálnu obuv od kópie?

Široká škála obuvi, ktorá je v súčasnosti dostupná na trhu predstavuje nepochybne veľkú výhodu pre všetky osoby, ktoré sa zaujímajú o svet módy. Ale množstvo produktov na policiach obchodov prospieva aj rozšíreniu produkčnej škály pre výrobcov falzifikátov, ktorí zvyčajne za lákavo nízke ceny ponúkajú produkty rovnako nízkej kvality. V nasledujúcom článku vám napovieme, ako odlíšiť originálnu obuv od napodobenín.

Pozor na cenu

Obuv populárnych výrobcov zvyčajne nepatrí medzi tie najlacnejšie. Preto by ste pri pohľade na kultový model za prekvapivo nízku cenu mali zvýšiť obozretnosť a zamyslieť sa nad tým, či náhodou nemáte do činenia z obyčajnou kópiou originálu. Výrobcovia samozrejme z času na čas znižujú ceny v rámci výpredaja alebo reklamnej akcie.

Rozumný výber nákupného miesta

Ak sa nechcete stať majiteľmi kópie, nakupujte u známych predajcov s dobrou reputáciou. Pred tým, než sa vyberiete na nákup, prezrite si internetové hodnotenia daného obchodu, aby ste sa uistili, že sa každú chvíľu nestanete obeťou podvodníkov ponúkajúcich falšované produkty. Ešte väčšiu rozvahu musíte preukázať, ak uprednostňujete nákup cez internet. V tom prípade by ste, okrem overenia hodnotení zákazníkov obchodu, mali overiť aj informácie týkajúce sa predávajúceho a miesta, odkiaľ bude tovar ku vám zasielaný. Vystríhajte sa predajcov, ktorí ponúkajú bezprostrednú zásielku, napr. z Číny, kde sa výroba napodobenín uskutočňuje v masových rozmeroch.

Venujte pozornosť spôsobu balenia

Populárni výrobcovia obuvi ponúkajú topánky v značkových baleniach, ktoré sú vzhľadom na svoj špecifický dizajn ľahko rozoznateľné. Ak ste si objednali obuv cez internet a dostali ste produkt zabalený do fóliového vrecka, alebo klasickej krabice bez označení danej firmy, môžete si byť stopercentne istí, že ste sa nechali nachytať a kúpili ste si falzifikát. Možno ste si pri výbere obuvi nevšímali dôležité prvky alebo predajca vás oklamal falošnými fotografiami produktu. Z tohto dôvodu sa oplatí vedieť to, ako originálnu obuv spoľahlivo odlíšiť od jej napodobeniny.

Nekupujte neznáme varianty populárnych modelov

Týmto spôsobom môžu podvodníci veľmi ľahko využiť nevedomosť osôb, ktoré sa zvyčajne nezaujímajú o dianie v obuvníckej branži. Predajcovia napodobenín častokrát ponúkajú obuv vo farebných variantoch, ktorý sa v portfóliu daného výrobcu nikdy neobjavil.

Prezrite si označenia

Top značky na svojich topánkach používajú množstvo rozličných označení, ktoré majú podčiarknuť originálnosť produktu. Tvorcovia kópií častokrát na to zabúdajú, a ak sa nechceme stať obeťami podvodu, tento fakt by sme mali využiť v náš prospech. Musíme vedieť, aké označenia daná firma používa, aby sme ich originálnu obuv vedeli odlíšiť od napodobenín, osobitne ak máme do činenia s výrobkom pochádzajúcim z obchodu, ktorého vierohodnosť nie je stopercentne istá.

Máte pochybnosti? Prečítajte si aj:

Všetky fotografie pochádzajú z obchodu s obuvou, oblečením a streetwearovými doplnkami – Sizeer.sk