Tetovanie na ruku

Tetovanie na ruku

Tetovanie na ruku je forma úpravy tela, pri ktorej je dizajn vytvorený vložením atramentu, farbív a pigmentov, či už nezmazateľných alebo dočasných, do kože na zmenu pigmentu. Mnoho žien si vyberá z troch základných tetovaní na ruku a to dekoratívne, symbolické alebo obrazové. Premýšľate aj vy o tetovaní na ruku, len neviete, kde presne začať? Prinášame vám pár tipov a rád.

Tetovanie sa praktizovalo po celom svete od čias neolitu, čo dokazuje mumifikovaná zachovaná koža, staroveké umenie a archeologický záznam. Oba staroveké umelecké a archeologické nálezy možných tetovacích nástrojov naznačujú, že tetovanie sa uskutočňovalo v období horného paleolitu v Európe. Najstarší objav tetovanej ľudskej pokožky  sa nachádza na tele zľadovateného muža menom Ötzi a datuje sa medzi 3370 a 3100 pred naším letopočom. Tetovanie ruky a ďalších častí tela sa historicky považovalo na Západe za „necivilizované“ a za posledných 100 rokov sa móda spájala najmä s námorníkmi, pracujúcimi mužmi a zločincami. Od konca 20. storočia sa však stala prijateľnejšou a prístupnejšou pre ľudí všetkých vekových kategórií a pohlaví.

tetovanie na ruku

V poslednom čase sa stretávame so zvyšovaním popularity tetovania na ruku hlavne u žien. Ide obyčajne o malé tetovanie na prstoch alebo na strane ruky, ktoré je v naozaj veľkým trendom. Vo všeobecnosti sa ale každý dobrý umelec, ktorý vykonáva tetovanie bude snažiť dradiť vás od tohto výberu. Jedným z dôvodov je, že sa lieči pomalšie, nemôžete ho skryť tak ľahko, je na očiach skoro po celý čas, čo znamená, že by mohol potenciálne ohroziť nejaké možné budúce príležitosti. Svet mení svoje myslenie rýchlo na tetovanie, a ak chcete mať tetovanie naozaj na ruke, musíte sa pripraviť na niektoré fakty.


Fakty, ktoré by ste mali vedieť pred tým, ako sa rozhodnete pre tetovanie na ruku

Poznajte svoju toleranciu bolesti – Tetovanie na ruku je bolestivejšie, pretože toto miesto je najviac citlivejšie.

Zvážte načasovanie – Expozícia slnka a voda môžu poškodiť nové tetovanie na ruku, a preto je lepšie sa obzvlášť v lete vyhnúť tetovaniu. Na jar a na začiatku jesene je tetovanie najpraktickejšie.

Nevyberte si lacné tetovanie na rukuAk nemáte niekoľko dôveryhodných priateľov, ktorí dokážu zaručiť podozrivo lacný tetovací salón, znie to príliš dobre, aby to bola pravda. Pripravujete sa zmeniť svoje telo na celý život a to stojí za slušnú investíciu.

Vyberte si svojho tetovača (umelca)Vedzte, komu sa zdôverujete so svojím telom. Vyberte si svojho umelca aspoň týždeň vopred a pozrite sa na jeho portfólio predtým, ako vám urobí tetovanie na ruku. Uistite sa, že ľudia sú s jeho prácou spokojní, a že jeho štýl je vhodný pre vás.

Vyberte si múdro Bez ohľadu na to, ako šialene ste zamilovaná, vytetovanie mena svojej lásky na telo je riskantná voľba.

tetovanie na ruku

Vyspite sa na toDoprajte si istý čas, aby ste sa uistili, že ste spokojná s vašou voľbou.

Kúpte si krém pre starostlivosť o tetovanie

Vezmite si so sebou kamarátku do tetovacieho štúdia

Pýtajte sa na otázky, ktoré potrebujete vedieť

Uveďte vizuálny príklad toho, čo chcete

Ak máte chlpaté ruky, musíte sa pred tetovaním oholiť, nehoľte sa po tetovaní, pokiaľ sa rana úplne nezahojí
Odmeňte svojho umelca Ak ste s výsledkom spokojná, prejavte svoju vďačnosť.

Nebojte sa vrátiť pre úpravu, ak je to potrebnéAk linka nie je dostatočne jasná alebo tieň nie je dobre vyplnený, vráťte sa späť a požiadajte o opravu!

Zistite, ako to funguje v sprche – Nechcete mať tetovanie na ruku vystavené príliš dlho vode. Akonáhle sa rozhodnete pre umiestnenie tetovania, majte predstavu o najvhodnejšom spôsobe kúpania a sprchovania sa prvých pár dní.

Postupujte podľa pokynov o každodennú starostlivosť

Ľudia sa vám budú starať do rozhodnutia – Ak máte viditeľné tetovanie, ľudia sa neho opýtajú. Budú pravdepodobne súdiť. Nie je to ich vec. Jednoducho im iba vysvetlite, že ho máte preto, lebo ste ho chcela.


Dôvody, ktoré vám prezradia, že tetovanie na ruku je práve pre vás:

Máte kariéru alebo povolanie, v ktorej nebudete diskriminované za to, že máte tetovanie na ruke. A tiež si uvedomujete, že tetovanie nie je perfektné. Mení sa počas celého života.

Chápete, že váš umelec nie je počítač, ktorý by reprodukoval na kožu presne to, čo vidíte na papieri.Ste v poriadku s platbou a s výsledkom, ak by ste chcela tetovanie na ruku odstrániť.

Viete, že jeho odstránenie nie je zaručené. Jedno ošetrenie vám nebude stačiť. Niektoré tetovanie na ruku iba čiastočne vybledne po niekoľkých postupoch s cieľom odstránenia a môže zanechať trvalé zjazvenie. Úspech odstránenia závisí vo veľkej miere tiež od samotného tetovania a použitej farby. Po odstránení môžete očakávať pľuzgiere, opuch, krvácanie, sčervenanie. Tieto príznaky obyčajne ustupujú po niekoľkých týždňov. Najbežnejším vedľajším účinkom je stmavnutie alebo zosvetlenie kože, známe ako hyperpigmentácia alebo hypo-pigmentácia (najmä pri tmavšej pleti), ktorá sa zvyčajne upraví do 6 až 12 mesiacov po odstránení kerky. Jazvy (vrátane keloidných zjazvenia) sú tiež potenciálnym rizikom, ako aj infekcia, popáleniny a textúrne zmeny pokožky.

Porozumeli ste, že kerka na ruke nebude vždy vyzerať čerstvo ako prvýkrát. Chápete, že aj ani vy nebudete vyzerať vždy rovnako.


Ak po prečítaní tohto článku cítite, že tetovanie na ruku je pre vás správne, choďte smelo do toho! Hádam nebudete ľutovať 🙂 Vyzdvihne vás ako ženu a napovie niečo viac o vás na základe vybraného motívu. Vy a tetovanie na ruku vytvoríte medzi sebou veľmi osobný vzťah.


Článok – Tetovania na ruku pripravila Valéria Osztatná Loomis – lilywonderlandbooks@gmail.com