Poďte si spolu s nami na to správne sadnúť

Poďte si spolu s nami na to správne sadnúť

Väčšinu času strávime pri stole, počítači, televízii, volante a podobných činnostiach, ktoré nás ale svojim spôsobom pripravujú o dokonalé zdravie. Nie je to správne, pretože oslabujeme rovnováhu chrbtice, čoho dôsledkom je samozrejme niekoľko negatívnych prejavov. Nakoniec sedavé polohy nepatria, pre telo, ani k prirodzeným a nielen preto by sme sa im mali čo najviac vyhýbať. Minimálne z dlhodobého hľadiska.

 

Skúste INÉ sedenie

Vedeli ste že nábytok ako stolička nie je na východe a v Tibete bežný. Ľudia ho tu nepoužívajú, pretože ho považujú za nesprávny. Orientálni mudrci majú v tejto veci celú doktrínu. Yogíni sú presvedčení, že každý sa môže naučiť správnemu držaniu tela, ale chce to určité dodržiavanie pravidiel.

 

Ani neustále státie nie je príjemné a pohodlné a počas práce už vôbec nie. Aby ste tieto situácie vyriešili, mali by ste si vybrať doplnky (nábytok), na ktorých sa vám bude sedieť naozaj pohodlne. Zdravotná stolička THERAPIA vám poskytne v tomto smere to najlepšie. Ide o užívateľsky prijateľný štandard ergonómie sedenia s bezkonkurenčne najlepším spracovaním a prispôsobením sa telu počas tejto polohy.

 

Bioaktívne zóny pôsobia na všetky dôležité časti ľudského tela a nesprávnym pozíciám počas sedenia sa vyhýbajú, čo je z dlhodobého hľadiska pri 8 hodinovom pracovnom čase v bežnej kancelárii veľkou výhodou. Vaše telo a najmä chrbtica sa vám za to určite poďakujú.

 

Ako vyberať zdravé sedenie?

Veľmi jednoducho a nebojte sa pritom osloviť aj odborníkov, ktorí vám zdravotné stoličky a moderné kancelárske kreslá predajú.

 

Chrbtica je veľká masívna kosť a keď sedíme v nepohodlnej polohe, vyvíjame veľmi silný tlak na stavce, čo vedie ku kompresii. V dôsledku toho vaša chrbtica akoby „zmrzne“ a zostane v tejto pozícii. Lenže každodenné „útoky“ chrbtice vedú k tomu, že stavce sa začínajú rozkladať a  medzistavcový disk a chrupavka sú tenšie. Prvé praskliny na stavcoch potom vedú k osteochondróze a pri dlhšom sedení sa samotná chrupavka zničí. Skúste to zmeniť k lepšiemu kvalitnou oporou tela.

 

Zdravotné stoličky ale vyberajte podľa veľkosti, kde zohráva dôležitú úlohu vek, váha a typ postavy. Ich výhodou je, že sú vám prispôsobené doslova na mieru. Nebojte sa si ju samozrejme aj vyskúšať a myslieť popritom aj na dizajn, s ktorým sa takéto univerzálne a pohodlné kreslo stane dokonalou súčasťou interiéru.