Deň matiek – Aký darček kúpiť?

Deň matiek – Aký darček kúpiť?

Či už ide o deň matiek, deň otcov, rôzne výročia, narodeniny, meniny či Vianoce, v obchodoch, ale i na  internete nachádzame mnoho stránok s nápaditými darčekmi. Ako však vybrať ten správny?

Na Slovensku sa tradične oslavuje Deň matiek druhú májovú nedeľu. Mnoho detí (od najmenšieho po dospelé) si uctieva svoje matky kyticou ruží, alebo iných kvetov. Najčastejšie tými, ktoré sú pre matku najkrajšie, ktoré má najradšej. V Amerike je zaužívaným zvykom pozvať matku na obed, alebo večeru obyčajne v doprovode celej rodiny.


Aký darček kúpiť ku dňu matiek?

Čím ďalej, tým viac sa k nám dostávajú tzv. DIY darčeky, ktoré každý dokáže pripraviť sám doma. Veď si len spomeňte, ako deti ste v škôlke vyrábali vlastné darčeky na tento deň a väčšina matiek ich uschováva a s láskou myslí na časy, keď ich dcéra, syn boli ešte len deťmi.
Tak prečo neurobiť niečo výnimočné, aj keď ste už dospelí? Stačí na to iba pár vlastných nápadov, alebo „vygoogliť“ si ten najlepší, ktorý vám najviac vyhovuje, ktorý viete, že vašu matku poteší a možno ten darček aj využije.

Škála týchto darčekov je obrovská. Od vlastnoručne vyrobeného kvetináča, praktickej kozmetickej taštičky, vlastnoručne namaľovaných obrazov, srdiečok či košíkov vytvorených z novinového papiera pomocou špajlí, až po zaujímavé torty a dekorácie.

Oslávme tento deň výnimočne, dajme pocítiť lásku a starostlivosť svojim matkám, a to nie len v oslavný deň, ale každý deň v roku! Lebo oni sú tie, ktoré nás priviedli na svet, starali sa o nás  s láskou a stoja vždy pri nás.


Článok o dni matiek pripravila Lily Wonderland – lilywonderlandbooks@gmail.com