Mobilné telefóny Apple ako spoločenský status

Mobilné telefóny Apple ako spoločenský status

Spoločnosť Apple sa na trhu presadila už niekoľkými kvalitnými produktmi, medzi populáciou sú najznámejšie iPhony alebo Macbook. Vybrať si môžete aj z mnohých ďalších produktov, ktoré spoločnosti ponúkajú – AirPods, iPad, Apple Watch alebo Apple TV.

Ešte pred niekoľkými rokmi boli iPhony úplne nedostupný tovar pre viac ako polovicu populácie. Ich obstarávacie ceny sú pomerne vysoké, a nie každý si preto mohol tento telefón dovoliť. Skôr platilo, že tieto telefóny mali len ľudia, ktorí mali viac peňazí, alebo podnikatelia.

V súčasnej dobe ich hodnota v porovnaní s príjmami klesla, najnovšie modely sú ale stále nad limity niektorých z nás. Na druhú stranu staršie modely ako iPhone 7, majú veľkú obľubu u mladšej generácie, pre ktorú predstavujú hlavne prestížnu záležitosť. Keď dnes na ulici stretnete niekoho s iPhonom, väčšinu ľudí ako prvé napadne otázka, o aký model sa asi tak jedná.

Prečo si kúpiť práve mobilný telefón značky Apple

Ak premýšľate nad kúpou nového mobilného telefónu, určite zvážte iPhone ako jednu z najlepších možností. V porovnaní s ostatnými značkami má hneď niekoľko predností.

Jednou z nich je bezpochyby reprezentatívnosť, ktorú so sebou značka Apple automaticky prináša. Či chceme, alebo nie, z hľadiska spoločenského statusu sú výrobky od Applu na vrchole a len málokto svoj nový iPhone nevystaví rád na obdiv okolia.

Medzi bezkonkurenčné technické výhody patrí vlastný operačný systém iOS a softvér testovaný priamo pre ich systém. Práca s mobilom je potom veľmi plynulá, môžete zabudnúť na zamŕzanie či rôzne chyby aplikácií, s ktorými sa môžete stretnúť u iných mobilných telefónov.

Aj ostatné vybavenie, ako je napr. fotoaparát či zvuk, patrí k tomu najlepšiemu na trhu.

U väčšiny ostatných mobilných telefónov môžete vidieť snahu výrobcov o napodobenie tvaru, či niektorých funkcií mobilných telefónov Apple. Pri nákupe mobilného telefónu Apple iPhone však máte istotu, že kupujete originalitu a precízne technické spracovanie.

Zakúpiť si iPhone v Českej republike nie je vôbec zložité. Hoci u nás nenájdete oficiálnu predajňu Apple, stačí navštíviť kamenné predajne iWant alebo iStyle, či skúsiť nákup cez e-shop. Pre značku Apple býva zlomové obdobie september, kedy vychádzajú nové modely telefónov, staršie modely sú potom k získaniu s patričnou zľavou.

Repasované mobilné telefóny Apple

Ak si chcete kúpiť lacnejší iPhone, ktorý je v perfektnom stave, môžete si vybrať jeden z repasovaných mobilných telefónov. Tzv. repasované telefóny pochádzajú napr. z predvádzacích akcií alebo ukončených lízingov.

Pred uvedením do predaja prechádzajú repasované prístroje náročným testovaním a prípadné chybné modely tak nemajú šancu. Výhodou repasovaných mobilných telefónov je najmä ich cena, ktorá môže byť oproti úplne novému modelu až o 50% nižšia.

Samozrejmosťou je potom záruka na 12 mesiacov a servis. Veľmi dobrú ponuku repasovaných telefónov Apple a ďalších značiek nájdete na inComputer.sk.