KTORÉ LEGÍNY NA CVIČENIE SÚ NAJLEPŠIE?

KTORÉ LEGÍNY NA CVIČENIE SÚ NAJLEPŠIE?

Áno, máte pravdu. Cvičiť predsa môžete v ľubovoľnom oblečení. Ale buďme k sebe úprimné. Nové a štýlové fitness legíny dokážu cvičenie neuveriteľne spríjemniť, však? Okamžite sa vám behá lepšie a činky sú tiež o čosi ľahšie. Poobzerajte si radšej aktuálne legíny na cvičenie detailnejšie a zvážte či by sa vám predsa len nehodili nové. Legíny sú ideálne rovnako na cvičenie doma ako aj v posilňovni či vonku.

Ideálny materiál

Medzi základné materiály, ktoré sa využívajú na výrobu legín patria okrem bavlny tiež nylon, lycra alebo elastan. Tieto materiály sa využívajú v rôznych pomeroch, ktoré ovplyvňujú elasticitu samotných legín. Dámske legíny na cvičenie vôbec nemusia byť z bavlny, aby ich bolo možné považovať za kvalitné a pohodlné. Práve naopak, v súčasnosti sa veľa športového oblečenia vyrába zo syntetických látok. Spolu s modernými technológiami je možné produkovať športové oblečenie, ktoré je ľahké, tenké, pohodlné a vydrží vám dlhú dobu. Legíny na cvičenie by vám mali sadnúť ako uliate, doslova by sa mali stať vašou druhou kožou. V priebehu cvičenia by vás nič nemalo ťahať, škriabať či akokoľvek dráždiť, aby ste sa mohli plne venovať pohybu.

Preto je dobré si fitness legíny vyskúšať, urobiť zopár drepov, výpadov, prípadne si vyskúšať aj viacero druhov a materiálov. Či už nakupujete priamo v predajni alebo prostredníctvom eshopu, určite sa neunáhlite a vyberte si to, v čom sa cítite najlepšie. Dnes nie je problém si zakúpený tovar vyskúšať a v prípade akýchkoľvek nedostatkov reklamovať.

Čo šport, to iné legíny

V prípade behu, akéhokoľvek kardio cvičenia či silových cvičení sa spotíte nepochybne viac ako v prípade jogy. Práve preto je lepšie zvoliť si také dámske legíny na cvičenie, ktoré vás potešia napríklad chladivým efektom. Na oblečení pre takýto druh športu sa často vyskytuje dierkovanie, vďaka ktorému môže vaša pokožka dýchať. Takéto legíny na cvičenie zvyknú mať tiež reflexné prvky, vďaka ktorým môžete behať aj po tme. Špecifické sú tiež tým, že na nich nájdete menšie vrecko, kde si môžete počas behu odložiť mobil alebo kľúče od bytu.

Ak uprednostňujete posilňovňu či crossfit, potom by ste mali zvoliť fitness legíny s kompresným efektom, ktorý podporí vaše svalstvo a zvýši efektivitu vašich pohybov.

Legíny na cvičenie z prírodných materiálov sú vhodné na jogu či pilates. Tieto dámske legíny na cvičenie rozpoznáte vďaka širokému a vysokému pásu, ktorý je pre tento druh športového oblečenia špecifický. Je to tak kvôli tomu, aby boli chránené kríže a chrbát. Počas cvičenia na zemi môžete veľmi ľahko prechladnúť a poškodiť vám môže tiež nevhodná podložka. Joga vám má pomôcť nájsť rovnováhu medzi telom a dušou. Počas cvičenia by ste mali vypnúť myseľ a sústrediť sa výhradne na seba. Aj preto by ste si mali zvoliť dámske legíny na cvičenie, ktoré vám doprajú najvyšší komfort a nebudú vás nijako rozptyľovať.

Keďže sú legíny úzke a dokonale obtiahnu vaše vyšportované nohy , pre ktorékoľvek fitness legíny sa rozhodnete, máte istotu, že sa vám určite nikde nič nezamotá. Vyberať by ste si ich mali samozrejme podľa svojej bežnej veľkosti, no keďže ide o elastický materiál, v niektorých prípadoch vám možno postačí aj menší rozmer. Rozhodnúť sa môžete pre dlhé legíny alebo legíny s dĺžkou pod kolená. Dostupné sú rôznorodé farby, vzory, fitness legíny s vysokým alebo nízkym pásom alebo tiež legíny na cvičenie so zaväzovaním.

Buďte originálna a nakupujte dámske legíny na cvičenie na dedoles.sk!