Čo je teddy flís a prečo ho potrebujete nielen na zimu

Čo je teddy flís a prečo ho potrebujete nielen na zimu

V poslednom čase sú ročné obdobia nevyspytateľné. Teplá zima, jarný mráz a nerozhodné jesenné dni ranné obliekanie často komplikujú. Tvrdým orieškom je predovšetkým bunda alebo kabát. Na teplejšie, ale aj na chladnejšie dni existuje trendy riešenie. Spoločným menovateľom je „teddy“. Teddy kožušinka či teddy flís je obľúbeným materiálom, ktorý si našiel cestu aj do slovenských šatníkov.

Teddy kabáty pritiahnu pozornosť

Teddy flís je jemný, mäkký, huňatý materiál, ktorý navyše poriadne zahreje. Hoci je v ňom pekne teplučko, kabát stále „dýcha“ a dobre absorbuje aj prepúšťa vlhkosť. Nemusíte sa preto obávať, že sa spotíte a po vyzlečení vás nepríjemne prefúkne. Teddy kabáty môžete zladiť do športového, ležérneho, ale aj elegantného štýlu a ich nosenie je extrémne pohodlné.

Široká je aj ponuka modelov. Dlhé, krátke, bledé, tmavé – kožuštek si vyberiete podľa vlastných preferencií. Obľúbené sú aj kabáty z kože, ktoré sú teddy kožušinkou zateplené a prešívané. Pravdou je, že teddy kabáty sú objemnejšie, avšak ich komfort, univerzálnosť a šik dizajn vás presvedčia, aby ste ich vynosili od jesene až do jari.

Nadčasová klasika – kožená bunda s kožušinou

V módnom svete sú kúsky, ktoré nikdy neprestanú byť trendy. Jedným z nich je kožená bunda s kožušinou. Výnimočný šmrnc má, napríklad, krátka kožená bundička. Spája sa v nej strohosť mestského a hravosť romantického módneho štýlu a zladiť ju môžete s rifľami a členkovými topánkami. Rovnako dobre budete vyzerať, ak siahnete po midi šatách v jesenných farbách a vysokých čižmách. Kožená bunda s kožušinou podšitá huňatým teddy flísom vás dokonale zahreje, kožušina okrem toho vašu bundičku ozvláštni a dodá jej rozkošný detail pútajúci pozornosť už z diaľky.

Zdroj obrázka: Alones/Shutterstock.com