Ako si objednať svoj podpisový koktejl?

Ako si objednať svoj podpisový koktejl?

Stať sa dámou či gentlemanom záleží z najväčšej časti na tom, ako sa prezentujeme. Od toho ako komunikujeme, cez našu róbu, používanie príboru a tak isto aj výberom drinku. Vybrať si svoj vlastný „podpisový“ drink nie je náročné, skôr intuitívne. Dopomôcť vám môže niekoľko rád:

  1. Nenapodobňujte

Štýl drinku Vodka s Martini, ako pil James Bond bol síce unikátny a až barbarský. Ale bol to jeho podpis. Nesnažte sa opakovať a kradnúť podpisy iných. Tým iba ukradnete ich identitu.

  1. Pite, čo máte radi

Najdôležitejším krokom je nájsť ten pravý orechový nápoj, čo chutí práve vám. Túlajte sa mestom, objednávajte, skúšajte, porovnávajte. Následne si vyberte pár značiek alkoholu v rôznych cenových reláciách a to hlavne preto, aby bola ždy možnosť, že ho vo väčšine barov / či u priateľov nájdete.

  1. Objednávajte vzhľadom k prostrediu

Svoje predstavivosti si je treba ponechať bokom, ak sa nachádzate v prostredí ako kaviareň či krčma. Štýlové koktejly s ešte viac štýlovými ingredienciami môžu ako objednávka medzi kávami skončiť sklamaním.

  1. Prichádza twist

Základom je jednoduchosť. Nechcete predsa, aby váš nový kamarát, barman, pokazil každú vašu objednávku. Čo tak namiesto klasického Gin Tonic objednať Gin s uhorkovou limonádou?

  1. Recept sa naučte zhora dolu

Je veľmi pravdepodobné, že barman či kamarát, ktorého ste požiadali o tento drink, nebude mať páru, kde začať. Preto sa slušne ponúknite, že mu to môžete vysvetliť. Hlavne všetko s pokorou a rešpektom. Ide predsa o váš podpis.