3 inšpirácie pre malé záhrady (oplotenie, ploty)

3 inšpirácie pre malé záhrady (oplotenie, ploty)

Oplotenie domu alebo záhrady zohráva dôležitú a podstatnú úlohu. Každý si chce svoj pozemok oplotiť, či už z bezpečnostného hľadiska alebo z toho dôvodu, že chce mať vlastné súkromie. Je to pochopiteľné a preto existuje obrovské množstvo možností, ako si zabezpečiť ochranu a súkromie. Medzi lacnejšiu variantu patrí pletivo.

Klasické štvorhranné pletivo nikdy nič nepokazí. Je to pozinkované pletivo, ktoré je dostatočne silné a pevné a jeho inštalácia je jednoduchá. Jeho veľkou výhodou je, že sa hodí do každého terénu, nakoľko dokáže kopírovať nerovnosti povrchu.

Ďalším variantom je zvárané pletivo. Jednoduchá inštalácia, ktorá sa dá vykonávať na rovinatom alebo plynule klesajúcom teréne vám poskytne to čo potrebujete.

Vrcholom medzi pletivami sú plotové panely a dielce. Tie ponúkajú okrem bezpečnosti aj pekný dizajn a ich inštalácia je jednoduchšia oproti ostatným pletivám. Sú upravené tak, aby poskytli svojim majiteľom minimálnu údržbu a veľmi dlhú životnosť.

Všetky tieto typy pletiva bezpochyby spĺňajú ochrannú funkciu. Aj keď sú priehľadné, súkromie sa dá zabezpečiť vďaka rôznym tieniacim sieťam alebo pekným živým plotom, ktoré k rodinnému domu a záhrade rozhodne patria.