Výhody nákupu použitého poľnohospodárskeho stroja

Výhody nákupu použitého poľnohospodárskeho stroja

Čo si predstavíte pod slovným spojením „použité stroje“? Pravdepodobne to budú staré opotrebované traktory, kombajny, pluhy alebo nejaký minibager atď.  Zrejme len veľmi ťažko sa vám vybaví poľnohospodársky stroj v nedotknutom stave, a v skutočnosti použité stroje považujete za niečo, čomu sa treba vyhnúť. Existuje však ich veľa výhod. Takého poľnohospodárske stroje predstavujú kvalitu a rozumnú cenu v jednom. Poďme sa na niektoré výhody pozrieť:

  1. Jedna z veľkých výhod je určite obrovské ušetrenie množstva peňazí pre nové podniky. Nový poľnohospodársky podnik akéhokoľvek druhu môže pri výbere použitých strojov znížiť počiatočné náklady dramatickými sumami.
  2. Ekologickejšie podnikanie. Aj keď starší stroj nemusí byť tak úsporný z hľadiska spotreby paliva, nákup použitých strojov je jedným zo spôsobov, ako znížiť veľkosť celkovej uhlíkovej stopy. Nie je potrebné investovať do úplne nového zariadenia . Využitie mnohých použitých položiek je mimoriadne ekologické.
  3. Technické špecifikácie. Ak porovnáte napríklad nový minibager so starším modelom, nie je nezvyčajné vidieť minimálny rozdiel. Nákup použitého stoja znamená špičkovú funkčnosť za zníženú cenu.
  4. Použité stroje možno výhodne kúpiť aj ako záložné stroje, aby ste nemuseli farmu pozastaviť v prípade, že sa váš stroj pokazí alebo sa opravuje.
  5. Sezónne používanie strojov. Potrebujete poľnohospodárske stroje iba sezónne? Ak je to tak, nákup použitého stroja vám poskytne znížené náklady a mnoho rokov sezónneho používania.

Nákup použitých poľnohospodárskych strojov má mnoho ďalších výhod, ale toto sú niektoré z najpodstatnejších argumentov, ktoré vám šetria peniaze a zároveň poskytujú vynikajúci výkon.

Použité stroje majú v evidencií svoju jasnú históriu. Dôraz je kladený na celkový technický stav, počet prevádzkových hodín a servis poľnohospodárskeho stroja.

Staré stroje sa líšia od použitých tým, že sú novšie a v dobrom stave. Použité stroje sa môžu pohybovať vo veku od jedného roka do piatych rokov. Použité stroje sú nákladovo efektívny nákup, ktorý vám umožní ušetriť peniaze, ktoré by ste mohli použiť inde na vašej farme. Rovnako ako u auta hodnota poľnohospodárskeho stroja klesá už po prvom použití.