Potrebuje vaša spálňa nový vzhľad? Vieme ako na to – rýchlo a jednoducho

Potrebuje vaša spálňa nový vzhľad? Vieme ako na to – rýchlo a jednoducho

Najmä v lete, kedy sú dni plné slnka sa nám žiada rozžiariť aj naše bývanie. Čo tak začať spálňou? S našimi tipmi sa vám podarí dodať nový vzhľad vašej spálni rýchlo len s niekoľkými zmenami.

Malé zmeny s veľkým efektom

Vyberte si farebnú paletu. Týmto krokom je potrebné začať pri každej väčšej zmene v interiéri, či už je to spálňa alebo obývacia izba. Mnohé spálne sú mixom farieb a doplnkov, ktoré v konečnom výsledku k sebe neladia. Vďaka zadefinovaným farbám sa vám budú aj doplnky do spálne vyberať jednoduchšie a spálňa bude vyzerať konzistentnejšie.

Posteľné obliečky vytvoria originálnu atmosféru. Vaša spálňa sa razom môže premeniť na rozkvitnutú lúku vďaka originálnym obliečkam. Dbajte na kvalitný materiál, ideálne bavlnu, aby sa vám v nich spalo čo najpríjemnejšie.

Myslite aj na ostatné textílie. Či už to bude plachta na posteľ, deka na posteľ či dekoračný vankúš. Ide o detaily, ktoré môžu razom zmeniť v spálni náladu. Držte sa vašej zvolenej farebnej palety. Na zvýraznenie niektorej z farieb môžete použiť aj zaujímavú textúru.

Kvety sú dôležitým doplnkom. Izbové rastliny sú ideálnym doplnkom, ak chcete, aby váš priestor dýchal prírodou. Okrem toho, že v spálni navodia upokojujúcu atmosféru, čistia vzduch a vám sa bude omnoho lepšie vo vašej spálni spať.

Pritiahnite pozornosť kobercom. Možno je to práve koberec, ktorý vám vo vašej spálni chýba. Vyberte si ho vo výraznejšej farbe a vytvoríte tak zaujímavý detail, ktorý pritiahne pozornosť a rozžiari vašu spálňu. Namiesto jedného veľkého koberca môžete zvoliť menšie k posteli, či inému dôležitému miestu vo vašej spálni.

Rada na záver

Spálňa patrí k najintímnejšej miestnosti, preto je na vás akým spôsobom budete chcieť do vašej spálne vniesť nový nádych. Dôležité je, aby ste sa v nej vy cítili príjemne. Aby aj váš spánok bol kvalitný, skúste sa v nej zbaviť elektroniky a vybaviť sa zatemňovacími závesmi.

Zdroj obrázku: Pixel-Shot / Shutterstock.com