Ako vymeniť žiarovku v aute

Ako vymeniť žiarovku v aute

Dobre osvetlené auto nám zabezpečí jasný výhľad na vozovku v noci a budeme dobre viditeľní pre ostatných vodičov. Hlavne v noci sa auto s jedným vypáleným svetlom veľmi jednoducho môže zameniť s motocyklom.

Skôr ako sa pustíte do výmeny žiarovky sa uistite, že ste kúpili správny typ presne do vášho auta. Nechcete predsa zbytočne plytvať časom a energiou, ak v polovici výmeny zistíte, že žiarovka akosi nepasuje tam kam by mala. Žiarovku nikdy nechytajte prstami za sklenenú časť. Tuk sa môže vypariť a vyzrážať na vnútornej strane svetlometu. Otvorte kapotu, odstráňte ochranný kryt svetlometu, rukou nahmatajte žiarovku a opatrne ju vytiahnite. Uistite sa, že ste nepoškodili žiadnu časť svetlometu. Vložte novú žiarovku a nezabudnite vrátiť kryt svetlometu.

Novšie autá majú stále komplikovanejší prístup do vnútra svetlometov. Bi-xenónové a LED svetlá ako má nový Opel Astra si určite neopravujte doma a nechajte to na kvalifikovaný servis. V servise vám rovno nastavia aj výšku svetiel aby ste v noci neoslňovali ostatných vodičov. Dobré nastavenie výšky svetlometov ocenia oproti idúci vodiči najmä ak vlastníte vyšší model auta ako Opel Crossland.