Aká sprcha je zdravá pre teba a tvoju pokožku

Aká sprcha je zdravá pre teba a tvoju pokožku

Umývanie sa je náš pravidelný rituál, dôležitý pre naše telesné aj psychické zdravie. Teplá sprcha nás uvoľní na konci ťažkého dňa, zatiaľ čo tá studená prebudí naše telo aj zmysly. Čo, ale znamená sa zdravo sprchovať? Stále častejšie si dávame pozor na to čo prijímame do nášho tela stravou, ale zabúdame sa starať o to čo si dávame práve na jeho povrch. Naša pokožka je najväčší orgán nášho tela a správna starostlivosť o ňu je esenciálna pre celkové naše zdravie.

Čistá voda sama o sebe nie je dostatočná na odstránenie nečistôt, preto sa komerčne používajú povrchovo aktívne látky – tenzidy, ktoré vďaka svojej chemickej štruktúre dokážu viazať vodu aj mastné nečistoty nerozpustné samostatne vo vode. Všeobecne ešte stále veríme, že naše vlasy a telo nemôžu byť dokonale čisté bez veľkej a všadeprítomnej peny. V skutočnosti, množstvo peny nemá žiaden vplyv na kvalitu kozmetických produktov či ich účinok. Práve naopak, komerčne sa najčastejšie používajú práve syntetické tenzidy ako SLS a SLES, ktoré sú lacné, efektívne a veľmi penivé.

Efektívne až tak, že pokožku pri čistení úplne vysúšajú a odstraňujú z nej aj prirodzenú tukovú vrstvu, ktorá je potrebná pre pružnosť a ochranu našej pokožky. Často tak zanechávajú našu pokožku hlavy či tela úplne vysušenú, dehydratovanú a podráždenú, čo prispieva k predčasnému starnutiu pokožky. Inými slovami, ak chceš predĺžiť mladosť svojej pokožke, skús zaradiť do starostlivosti o svoje telo práve prírodné prostriedky na umývanie pokožky. 

Práve Slovenská prírodná kozmetika MARK face and body priniesla na trh unikátny produkt, ktorý spája efektívne čistenie pokožky a kráse prospešné prírodné suroviny. MARK sa preslávil najmä svojimi kávovými peelingami, ktoré si získali veľkú popularitu na Slovensku aj vďaka svojmu kvalitnému zloženiu, účinkom na pokožku, ako aj komunikáciou so svojimi zákazníčkami na sociálnych sieťach. Vo svojich sprchových puddingov MARK shower pudding, používa len decyl a lauryl glukozid, ako prírodné čistiace cukrové tenzidy pochádzajúce z kokosových orechov a z kukuričného cukru. Sú to jemnénedráždivénealergické a netoxické čistiace látky, vhodné aj pre citlivú či detskú pokožku. Sprchové pudingy sú navyše obohatené o prírodné oleje ako mandľový, kokosový a panenský olivový olej. Aktuálne má MARK face and body v ponuke 4 arómy svojich sprcháčov – Shower pudding Orange & Coffee s jemnými kávovými zrniečkami a esenciálnym olejom z kôry pomaranča, Shower pudding Peppermint s chladivým mentolom, Shower pudding Nougat a Azalea s výraznou sladkou a kvetinovou arómou.

Tak dopraj aj ty svojmu telu a svojej pokožke zdravšiu sprchu, odhoď dráždivé syntetické sprchové gély a skús podporiť svoju krásu prírodnou kozmetikou bohatou na vitamíny a účinné látky. To je presne aj cieľom značky MARK face and body, že každá pokožka si zaslúži tie najkvalitnejšie prírodné suroviny, zmyselné arómy a čas strávený sebarozmaznávaním. Každá pokožka si zaslúži MARKa.