3 nepríjemné veci, ktoré ničia vaše libido

3 nepríjemné veci, ktoré ničia vaše libido

Prišli ste po náročnom dni unavení domov, pripravili večeru a ľahli si s telefónom v ruke do postele?  To je samozrejme normálne, ale čo robiť, ak mál váš partner/ka s dnešným dňom úplne iné plány, medzi ktoré mohol patriť aj sex?

Možností je samozrejme niekoľko. Vzájomná dohoda a pochopenie sú základ. No ak sa bude tento problém opakovať častejšie, veľké šance na zachovanie harmónie a porozumenia vo vzťahu určite nemáte.

Kde hľadať riešenie? Existuje niekoľko dôvodov, prečo ľudia v určitom veku a okamihu nemajú chuť na sex a vôbec to nemusí byť spôsobené problémami vo vzťahu. Tak sa poďte spolu s nami na tie najzávažnejšie spolu s nami pozrieť.

  1. Stres

Všade sa o ňom píše a nikto si sním nevie poradiť. Jeho nadmerný vplyv spôsobuje mnohé vážne zdravotné komplikácie, kde jednou z nich môže byť aj podpora tvorby rakovinotvorných buniek. A rovnako veľkým nebezpečenstvom je aj pri vašom sexuálnom apetíte. Skúste to zmeniť a bude lepšie.

Snažte sa pridať do vašich plánov a denného režimu trochu viac času na osobnú starostlivosť. Rôzne meditačné praktiky vás nič nestoja a dokážu vás postaviť rýchlo na nohy. A možno opäť dostanete chuť a vyhľadáte si na uspokojenie týchto bežných potrieb niekoho na špeciálnej erotickej zoznamke, plnej ľudí s podobným úmyslom.

  1. Nedostatok spánku

Netvrdíme, že by ste mali každý deň spať 6 až 8 hodín na tej najkvalitnejšej posteli. Ideálne riešenie to je, ale každý z nás ma na to iné podmienky a režim, ktorý mu vyhovuje. Ak sa ale dlhodobo dobre nevyspíte, môže to mať vplyv na vaše libido.

Riešenie: Pridajte do miestnosti, kde spíte, prírodné aromatické oleje, odložte hodinu pred spaním všetky prístroje a cez víkend spite o hodinu dlhšie, aby ste deficit v spánku dohnali a vykompenzovali.

  1. Lieky

Aj mnohé lieky môžu byť za príčinou zníženej chute. Nakoniec ide o chémiu, ktorej účinky na naše telo sa prejavujú aj v tejto podobe a niekedy aj niekoľko dní a týždňov po tom, čo ste ich vysadili. Informujte sa u svojho lekára. Mnohé antidepresíva vás od tejto príjemnej činnosti a potešenia s partnerom/kou nadlho odstavia.

Liečte sa prírodou, bylinkami a pravidelným pohybom. Ak nie ste alergickí, skúste si do svojej osobnej starostlivosti vziať zvieratko. Jeho prítomnosť bude balzamom na dušu a navyše sa pri prechádzke sním dokážete na čerstvom vzduchu príjemne odreagovať.