Zákonné poistenie auta je skutočne nevyhnutnosť. Viete prečo?

Zákonné poistenie auta je skutočne nevyhnutnosť. Viete prečo?

Poistenie auta je až príliš vágny pojem. Či sa jedná o havarijnu poistku, poistenie GAP alebo mnohé iné, existuje jedno poistenie, ktoré stojí vysoko nad nimi. Paradoxne je to jediné poistenie, ktoré finančne nekryje škody spôsobené na vozidle, ktoré poisťuje. Povinné zmluvné poistenie slúži ako finančný airbag voči všetkým škodám, ktoré spôsobí vozidlo, ktoré je ním poistené.

V modelovej situácií si môžete predstaviť nehodu v kolóne, vodičovi pred vami ste narazili do zadného nárazníku a tým ho deformovali. Pochopiteľne bude žiadať náhradu škody. Tu prichádza na scénu PZP. Náhradné diely v autorizovaných alebo originál značkových servisoch môžu dostať sumy za opravy zo stoviek až do tisícov eur a to je čiastka, ktorú nie je bežný Slovák schopný splatiť bez väčších finančných ťažkostí.

PZP nás teda chráni pred tým aby nás obyčajná kolízia nezruinovala. Rovnako chráni ostatných vodičov, ktorí si musia dať opraviť auto a nepohoria na insolventnosti vinníka škodovej udalosti.


Idete na cesty bez PZP? Jazdíte na časovanej bombe.

Malé dopravné kolízie sú síce najčastejší predmet poistného konania, no ani zďaleka ten najpodstatnejší. Povinné zmluvné poistenie auta ošetruje aj krytia na majetku a náhradu škody na zdraví, ktoré môžu končiť v státisícoch. Mnohí ľudia však nemyslia dopredu a zanedbávajú mnohé možnosti pripraviť sa na to najhoršie a preto nás pred týmito nezodpovednými jedincami chráni zákon.

Počas dopravnej kontroly si hliadka vypýta dokumentáciu od vášho PZP aby overila platnosť PZP, teda že je aktuálne a svojim pôsobením na ceste neohrozujete cudzí majetok, no najmä máte zabezpečenú jeho finančnú kompenzáciu. Vysoké pokuty za jeho absenciu alebo neplatnosť sú len zlomkom v porovnaní za faktúry a účty, ktoré by nám boli vystavované bez neho.


PZP musíme mať. Kde ho však získať?

Podpísať poistnú zmluvu pre naše motorové vozidlo je v dnešnej dobe jednoduchšie ako kedykoľvek predtým. Zabudnite na obehávanie kancelárií všetkých poisťovní vo vašom meste aby ste si urobili zodpovedný prehľad ponúk. Celodennú aktivitu môžete z pohodlia domova stihnúť za pár minút.

Online kalkulačka PZP je internetový nástroj, ktorý funguje na báze filtrovania ponúk podľa vami zadaných informácií. Informácie o vás a vašom motorovom vozidle jednoducho zadáte do formulára a v priebehu pár minút vám systém predostrie tie najvýhodnejšie ponuky poistenia pre vás ale aj vaše auto. Celý proces môže prebehnúť online a po jeho skončení dostanete okamžite všetky potrebné náležitosti do mailovej schránky, čo znamená, že môžete okamžite vyraziť na cesty už v poistenom aute.