Kapsulový šatník- rady a tipy

Kapsulový šatník- rady a tipy

Kapsulový šatník patrí medzi veľmi aktuálne témy. Súvisí rovnako s módou ako aj s udržateľnosťou a predstavuje skvelý spôsob obliekania, pokiaľ nechcete tráviť veľa času pred skriňou pri výbere vhodného outfitu. Základom kapsulového šatníka je, že sa všetko hodí so všetkým. Práve preto je obliekanie omnoho jednoduchšie a zároveň sa môžete v každom outfite cítiť veľmi štýlovo. Ako si zostaviť takýto kapsulový šatník? Koľko produktov by mal váš kapsulový šatník obsahovať? Po akých farbách a materiáloch siahať?

Ako zostaviť kapsulový šatník?

Prvým dôležitým tipom je nakupovať produkty bez výraznej potlače, v neutrálnych farbách a jednoduchých strihoch. Základom celého kapsulového šatníka je jednoduchosť a minimalizmus. Ideálne je zaobstarať si kúsky z kvalitných materiálov, ktoré môžete nosiť neustále a nepokazia sa. Rovnako materiál priamo súvisí aj so vzhľadom jednotlivých kúskov oblečenia a tým ako sa v nich cítite. Siahajte po kvalitných produktoch v jednofarebných variáciách.

kapsulový šatník

Ideálne je zakúpiť si tričká s krátkym rukávom v bielej, šedej, čiernej, tielka v týchto odtieňoch, rovnako ako aj nátelníky. Ďalšími súčasťami šatníka sú nohavice. Odporúčame siahnuť po čiernych nohaviciach a neutrálnych rifliach. V prípade potreby môžete siahnuť aj po jednom kúsku elegantných nohavíc. Vďaka tomu, že si vo vašom kapsulovom šatníku vystačíte s pár kúskami, môžete voliť drahšie a kvalitnejšie kúsky. Tričká a nohavice môžete medzi sebou jednoducho kombinovať. Rovnako si kúpte aj kraťasy na podobnej farebnej báze.

Sveter, sako, mikinu a vrchnejšie časti odevu tiež voľte v neutrálnych odtieňoch, aby ste mali istotu, že ich jednoducho nakombinujete ku zvyšku šatníka. Pri kombinovaní sa nebudete musieť ani zamýšľať a rýchlo si vyberiete outfit, ktorý bude vyzerať dobre. Súčasťou šatníka by mali byť aj produkty ako napríklad košeľa, spoločenské šaty, či športová výbava. Opäť vám stačí siahať po jednej kvalitnej alternatíve, ktorá vám vydrží roky. Botník riešte tiež predovšetkým v neutrálnych farbách a voľte rovnako spoločenské ako športové a pohodlné kúsky. Budete pripravení na všetko a zároveň bude vaša skriňa nesmierne prehľadná.

šatník

Funkčnosť nad estetickou stránkou

Funkčnosť jednotlivých produktov by pre vás mala byť vo vašom šatníku prioritou. Už pri nákupe by ste si mali jednoznačne vedieť predstaviť s čím budete kúsok kombinovať. Voľte kúsky, ktoré majú funkčné využitie a vo vašom šatníku majú nezastupiteľné miesto. Nielenže touto formou neskutočne ušetríte, pretože obmedzíte vaše nakupovanie, ale budete aj nesmierne ekologickí. Obliekať sa štýlovo by chcel snáď každý, no obliekať sa prakticky a štýlovo dokážete práve s kapsulovým šatníkom!

Počuli ste už o fenoméne kapsulového šatníka? Disponujete ním? Viete si predstaviť prechod na týchto štýl obliekania? Podeľte sa s nami o vaše názory v komentároch!