Ako vybrať dámsky zimný kabát?

Ako vybrať dámsky zimný kabát?

Oblečenie podlieha módnym trendom, ktoré sa každú sezónu menia. Výnimkou nie sú ani dámske kabáty. Niekto dáva prednosť najnovším trendom, niekto praktickosti a komfortu. Kabát môžu vylepšiť aj doplnky, doladiť by ste mali aj členkové čižmy alebo zimné topánky.

Štýl kabátu

Každý z nás má svoj štýl, v ktorom sa cíti príjemne. Ak váš šatník tvorí prevažne elegantné či business oblečenie, v tomto štýle bude aj váš nový kabát. Nemá zmysel nútiť sa do štýlu, ktorý vám nesedí, a vlastne ho ani nemáte s čím kombinovať.

Pekný dámsky kabát je zároveň niečo, čo by vám malo slúžiť niekoľko sezón, a tak by mal byť nadčasový. Okrem elegantných modelov je veľký výber aj tých ležérnejších. Niekedy je samozrejme ťažké odolať aktuálnemu trendu, skúste ale vyberať s rozumom a zvážiť, či daný model skutočne budete nosiť dlhšie ako jednu sezónu.

Vyberte si správny strih

Strih oblečenia ako takého je pomerne dôležitý, pretože každej postave pristane niečo iné. Aj keď vám kabát padol do oka hneď na prvý pohľad, bohužiaľ to neznamená, že vám aj pristane. Oblečenie by malo zvýrazňovať prednosti, a zakrývať nedostatky. Dámy, ktoré majú ideálnu postavu si môžu dovoliť takmer všetko. Musia si ale vybrať správnu veľkosť, ktorá im padne, a tá sa môže v závislosti od strihu meniť. Ženy s plnšími tvarmi by mali voliť strihy, ktoré postavu opticky tvarujú. Pokojne môže ísť aj o odvážnejšie strihy. Nižšie ženy by sa mali vyvarovať príliš dlhým kabátom, ktoré môžu postavu ešte skracovať. S predĺžením postavy ale môžu pomôcť štýlové členkové čižmy s podpätkom.

Materiál kabátu

Materiál by mal byť v prvom rade príjemný na dotyk, teda neškriabať a nepichať. Na zahriatie sú najlepšie prírodné materiály ako vlna a kašmír, ktoré sa kombinujú so syntetickými látkami.  Syntetické materiály sa pridávajú najmä kvôli zníženiu krčivosti. Za optimálne zloženie sa dá považovať 70-80 % vlny, 10 % kašmíru a 10-20 % polyamidu.