Ako vybrať správny outdoor batoh

Ako vybrať správny outdoor batoh

Ak sa chystáte na turistiku, tak myslite na to, že treba byť poriadne pripravený a netreba nič podceniť. To platí aj pre váš batoh. Pri výbere batohu na turistku treba myslieť na viacero vecí. Turistické batohy možno dostať v rôznych variáciách. Avšak každý by si mal vyberať vhodný batoh pre seba. V prvom rade by ste mali uprednostniť funkčnosť pred vzhľadom. Takže dobrá opora chrbta, správna veľkosť, organizácia, funkcie a všestrannosť.

V podstate všetky vlastnosti batohu závisia od vašej výpravy. Na krátku, jednodňové turistiku vám postačia turistické či športové batohy s objemom 15 až 30 litrov. Na dlhšie cesty zvoľte radšej väčšie expedičné batohy, ktoré vám prídu vhod aj v zimnom období, kedy je potreba extra výstroj navyše.

Poskytnú vám dostatok úložného priestoru, no dbajte na organizáciu a funkcie. Do malých vreciek ukladajte veci tak, aby ste rovnomerne rozložili ich váhu a nedošlo k jednostrannému preťaženiu. V konečnom dôsledku myslite na detaily, ako napríklad nepremokavosť, uzamykateľné zipsy alebo popruhy.