Čo všetko potrebuje novorodenec?

Čo všetko potrebuje novorodenec?

Ste už len pár týždňov do pôrodu? Pravdepodobne sa tešíte na moment, kedy po prvýkrát budete držať svoje dieťatko v náručí. Akiste vás ale neobchádzajú ani starosti a stres. Nemajte obavy, nie ste jediná. Každá budúca mamička sa spytuje samej seba, či je na prírastok do rodiny skutočne pripravená. Možno vám so zodpovedaním vašej otázky pomôže zoznam toho, čo budete potrebovať.

Plienky pampers sú nutnosťou

Ako všetci vieme, bábätka spotrebujú veľa plienok, preto vo vašom dome nesmie chýbať niekoľko balení Pampers. Na začiatku budete dieťatku plienku meniť pokojne aj 10 až 12-krát do dňa. Pampers plienky sa radia medzi najznámejšie a najkvalitnejšie značky a obľubuje ich veľa mamičiek. Pampers sú rozdelené podľa veľkosti až do siedmich kategórií podľa kilogramov dieťaťa. Poniektorí rodičia, ktorí plánujú používať látkové plienky, si v prvých dňoch zaobstarajú plienky Pampers najmä z dôvodu nekomplikovaného a pohodlného používania. Látkové plienky je dobré vymeniť za plienky Pampers aj v prípade, že sa chystáte na cesty.

Okrem plienok budete, samozrejme, potrebovať kôš na plienky, vlhčené utierky, batoh, detský púder a krém.

Oblečenie, bez ktorého sa vaše bábätko nezaobíde

Detské oblečenie je zvyčajne roztriedené na základe veku. Občas sa však stane, že sa naprieč značkami veľkosti líčia. Preto vždy vyhľadajte informácie, ako sú kilogramy a veľkosť dieťaťa, vďaka ktorým si môžete byť isté, že kúsok bábätku padne.

Poniektoré bábätká nosia oblečenie trojmesačných detí a veľkosť novorodencov vôbec nevyužijú. Iné to majú presne naopak. Ide ale o skutočnosť, ktorú nemôžete predvídať. Preto si radšej zaobstarajte kúsky v oboch veľkostiach. Väčšie veci sa zaručene nestratia, keďže deti rastú rýchlo. A tie menšie môžete neskôr darovať alebo predať na internete.

Staviť by ste mali na pohodlie, jemnosť a ľahkosť. Preto hľadajte mäkké, voľné a odolné oblečenie. Vyberajte si materiály, ktoré čo-to vydržia a nevadí im, keď ich budete prať hoc aj každý deň. V žiadnom prípade nekupujte oblečenie so strapcami či stuhami, ktoré môžu byť pre bábätko nebezpečné.

Detské oblečenie nesmie obsahovať škodlivé farbivá a chemikálií. Aj preto je zvyčajne drahšie. Nech si už vyberiete čokoľvek, nezabudnite ho prať v jemnom pracom prostriedku, ktorý je šetrný voči detskej pokožke a nespôsobuje podráždenie.

Detská výbavička

Poobzerajte sa po detskom kočiari, v ktorom sa bude vaše dieťa cítiť pohodlne. Kočiar je pomôcka, bez ktorej sa pravdepodobne nezaobídete. Či už pôjdete na bežný nákup, alebo na prechádzku.

Ďalšou položkou na vašom zozname je autosedačka. Pokiaľ pravidelne používate auto, dieťa musíte kvôli bezpečnosti umiestniť do vhodnej autosedačky. Poobzerajte sa po autosedačke, ktorá spĺňa podmienky – nie je pritesná, priveľká ani primalá.

Popremýšľajte tiež o detskom nosiči. Ide o praktickú pomôcku, vďaka ktorej budete mať dieťa vždy pod dohľadom, blízko pri sebe, no s tým rozdielom, že môžete voľne pohybovať rukami a venovať sa iným činnostiam.

Teraz, keď viete, čo potrebujete, už môžete vyraziť na nákupy a zbaviť sa zbytočného stresu. Určite prvé dni aj materstvo zvládnete dokonale. Tak, ako mnoho žien pred vami.