Kedy uprednostniť prenájom techniky pred jej kúpou?

Kedy uprednostniť prenájom techniky pred jej kúpou?

Vyskytla sa vám náročná práca, ktorú sami nezvládnete a rozmýšľate o zadovážení techniky, ktorá vám pomôže. Jej kúpa sa vám však nezdá tou správnou variantov, pretože síce ju naozaj potrebujete, ale využijete ju len zriedka a zvyšok času bude odstavená na ceste pred vašim domom alebo zavádzať v podnikovej hale. Nehovoriac o nákladoch, ktoré za zariadenie zaplatíte. Pri prenajme si stanovíte len nevyhnutnú dobu, ktorú budete zariadenie potrebovat a ktorú môžete kedykoľvek predĺžiť. Nemusíte sa spoliehať iba na jeden stroj, na adekvátnu prácu si vyberiete adekvátnu techniku. Povedzme, že potrebujete väčšie výkopové práce a kúpite si na to bager. Bager splní svoj účel na 100 percent, ale následne potrebujete vykopať jamu vedľa vášho domu. Tam sa však bager nezmestí a jeho váha by vám zničila trávnik, či dlažbu. Na túto prácu by ste potrebovali minibager, ktorý má nízku hmotnosť, menšie rozmery a je navrhnutý tak, aby sa vedel postaviť tesne vedľa stavby a kopať bezpečne popri základoch. Ak si zariadenie požičiate, môžete si vybrať z množstva strojov na vysokej technickej úrovni, servisné prehliadky máte zadarmo a takisto opravy, ktoré nebudú zavinené vašim nevhodným používaním. Firma vám zabezpečí prepravu strojov na vami požadované miesto.

Samozrejme ak potrebujete určitý typ techniky, ktorú budete využívať pravidelne, prikláňame sa k jej kúpe. Nové stroje však môžu byť pre malé a stredné podniky alebo pre živnostníkov príliš veľkou investíciou, preto použité stroje sú vďačnou alternatívou. Dávajte pozor, aby kupované zariadenie malo certifikát a bolo v záruke. Musíte si byť istí, že prešlo technickou inšpekciou a je vo výbornom technickom stave.

Často sa stáva, že na mieste, kde potrebujete vykonať určité náročnejšie práce pomocou techniky, nie je prístup k elektrickej sieti. V takýchto prípadoch vám pomôže elektrocentrála, ktorá zaistí nepretržité dodávky elektrickej energie. Takéto zariadenie nájde uplatnenie najmä v priemysle, poľnohospodárstve, zdravotníctve či na koncertoch ako záložný zdroj energie.