Konzumácia lahodnej kávy sa postará o to, aby ste boli krásny aj zdravý

Konzumácia lahodnej kávy sa postará o to, aby ste boli krásny aj zdravý

Pravidelná konzumácia lahodnej kávy v optimálnom množstve má na naše telo množstvo pozitívnych účinkov. A nie je to len energia. V kofeíne je ukrytých niekoľko ďalších látok, na ktorých pozitívne účinky sa spoločne môžeme pozrieť.

Konzumácia lahodnej kávy sa vďaka nim postará o to, aby ste boli krásny aj zdravý.

Káva obsahuje antioxidanty

Káva obsahuje obrovské množstvo bioaktívnych látok, medzi ktoré patria aj antioxidanty. Tri až štyri šálky denne sú preto ideálne, napríklad na prevenciu chronických ochorení. Toto množstvo znižuje riziko srdcového infarktu a mŕtvice o 15 percent.

Môže znížiť riziko cukrovky

Pravidelná konzumácia kávy znižuje riziko cukrovky – aspoň u niektorých ľudí. Káva stimuluje uvoľňovanie črevného hormónu a môže tak kompenzovať toto oslabenie. Podľa ich štúdie sa riziko ochorenia znižuje až o približne sedem percent s každou vypitou šálkou kávy každý deň.

Zvyšuje koncentráciu

Nemôžete sa ráno prebrať? Alebo máte poobedný útlm? To je ideálny čas na kvalitnú kávu z e-shopu! Kofeín podporuje koncentráciu, zvyšuje účinky a množstvo neurotransmiterov a tým aj mozgovú aktivitu. Reakčný čas, ako aj všeobecnú bdelosť môžete zvýšiť vychutnaním si espressa alebo cappuccina, ktoré obsahuje mlieko a kofeín sa v ňom udrží dlhšie.

Káva ťa robí šťastným

Nie je žiadnym tajomstvom, že dobrá káva robí radosť. Na jednej strane jednoducho zdvihne náladu – počnúc lahodnou vôňou a končiac fantastickou arómou. Okrem toho kofeín stimuluje aj uvoľňovanie endogénnych hormónov šťastia a dopamínu.

Nie je preto nič jednoduchšie, ako si kúpiť kvalitnú kávu a vychutnať si všetky tieto jej dobre známe prínosy.

Zdroj obrázka: amenic181/Shutterstock.com