Kto z vás potrebuje dôvod na čítanie kníh? Budete sexi, inteligentní a kreatívni

Kto z vás potrebuje dôvod na čítanie kníh? Budete sexi, inteligentní a kreatívni

Svet naokolo nás je plný vnemov a pocitov, ktoré sa nám niekedy dostávajú doslova pod kožu. Informačné technológie, moderné mobily, ultra-tenká televízia a filmy v nej v tom najdokonalejšom rozlíšení. Vďaka tomu všetkému sa niekedy akoby prenesieme priamo do centra diania konkrétnej scény.  Ale je to naozaj efektívne a pre náš organizmus a hlavne mozog aj prospešné? Prečo nevyskúšať niečo jednoduchšie, veď čítanie má niekoľko pozitívnych účinkov. Presvedčte sa.


  1. Čítanie zlepšuje predstavivosť a tvorivosť

Keď čítame, vizualizujeme si v mysli určité slová, ktoré akoby zároveň nahrávame do svojho systému. Keď ich je viac, vytvárame si na základe daného textu konkrétny obraz. Predstavujeme si pachy, zvuky alebo obrazy zaujímavej histórie. A táto práca rozvíja „tvorivé svaly“ nášho mozgu, čo je jedna z najúčinnejších metód, ako ich precvičiť. Nemusíte kvôli tomu utekať do knižnice, stačí navštíviť internetové kníhkupectvo.


  1. Vylepšená inteligencia

Napriek všetkým úspechom v oblasti modernej technológie, je čítanie najlepší spôsob učenia a ukladania si informácií. Tí, ktorí viac čítajú, sa stali múdrejšími a naplnili svoje hlavy informáciami, ktoré ostatní nemajú a bez kníh ani mať nebudú. Uznávaná odborná literatúra je na tento účel ako stvorená.


  1. Čítanie môže zmeniť váš život

Niektoré knihy môžu zmeniť váš život spôsobom, akým to ani neočakávate, pretože mnohé z nich vám umožnia sa na svet dívať úplne inak. Veľmi často sú to motivačné knihy s pozitívnym efektom, ktoré vám zaistia požadovaný cieľ. Alebo romantické príbehy, ktoré vám ukážu, že život môže byť stále krásny a fascinujúci.


  1. Čitatelia sú sexy

Podľa výskumov si ženy myslia, že inteligentní muži, ktorí čítajú, sú viac príťažlivejší než ľudia s priemernou inteligenciou. Myseľ je jednou z najvyhľadávanejších vlastností, ktorú ženy u opačného pohlavia veľmi často ocenia. Takže opäť dobrý dôvod na návštevu kníhkupectva, kde si určite svoj obľúbený žáner vyberiete aj vy.