Minibager, malý multifunkčný stroj

Minibager, malý multifunkčný stroj

Snívate o stroji s vlastným pohonom, ktorý je ideálny na prácu v ťažkých podmienkach? Máte v pláne kopať, vŕtať, vyrovnávať zem, presúvať, nakladať či vytrhávať kríky? Minibager je ideálny stroj na prácu pre záhradných architektov či pri najrôznejších prácach v stavebníctve. Jeho multifunkčné vlastnosti však nie sú len pre profesionálov. Čoraz viac domácich kutilov sa rozhoduje pre kúpu alebo požičanie minibagra. Rozmýšľate nad ním aj vy?

Ako prvé je vhodné si položiť otázku, či stroj potrebujete na stálo alebo iba na sezónne či čiastkové práce okolo domu. Účel, na aký bager budete využívať vám napovie, či je výhodné si ho zakúpiť alebo bude stačiť navštíviť predajňu, kde je aj požičovňa stavebných strojov. Pokiaľ minibager nebudete využívať denne a dlhodobo, určite sa jeho kúpa neoplatí. V prípade, že sa predsa len rozhodnete investovať, je dobré zvážiť, či sa oplatí kúpiť stroj nový alebo už použitý. Ten druhý vyjde finančne výhodnejšie, no treba mať overenú firmu, ktorá ho predáva a musíte vedieť, že spĺňa požadované kvalitatívne kritériá a dobre vám poslúži. Použité stroje musia mať overený pôvod, kvalitný servis a musí sa na ne vzťahovať istá forma záruky.

Výhody minibagrov sú v širokej škále ich využitia a v praktickosti, s akou sú vyrobené. Majú nízku hmotnosť a tak ich odveziete na bežnom prívesnom vozíku, čo je veľká výhoda. Tiež sa nemusíte báť, že sa nezmestia cez úzku bránu alebo garáž. Disponujú jednoduchým ovládaním a nízkou spotrebou pohonných hmôt.