Plánujete chodievať na jednodňové výlety autom? Pripravte ho na to

Plánujete chodievať na jednodňové výlety autom? Pripravte ho na to

Po dlhom období izolácie sú to práve jednodňové výlety, ktoré nás vytrhnú zo stereotypu. Opatrenia sa síce uvoľňujú, avšak jednodňové výlety sú zatiaľ jediným príjemným spestrením v tomto ťažkom období.

Ak plánujete chodievať na jednodňové výlety, pripravte svoje auto na jednodňové výlety. Čo všetko je potrebné spraviť?

Dajte do kufra protišmykovú vaničku

Aj na jednodňové výlety, napríklad na vysokohorskú turistiku, nosievame väčšie množstvo batožiny. Aby ale batožina nezavadzala v priestore na sedenie, prirodzene si ju dávame práve do kufra auta. Počas cesty sa ale batožina môže prehadzovať z jednej strany na stranu, čo ale neoceníte, ak v nej máte niečo sklenené, alebo niečo tekuté.

Aby sa vám po kufri batožina počas cesty nehýbala, resp. hýbala minimálne, potrebujete vaničky do kufra. Tie kúpite v predajni alebo na eshope s autodoplnkami. Kupujú sa vždy podľa značky a modelu auta. Ideále také, ktoré majú zvýšený okraj. Zabránia tak vyliatiu tekutiny na čalúnenie kufra.

Častejšie čistite koberčeky v aute

Aj vy sa pri dlhej ceste v aute vyzúvate? Vezmite si do auta šľapky. Ak ale chcete byť bosí, pred cestou si vyčistite koberčeky. Koberčeky do auta by sa mali pravidelne čistiť, nakoľko sa do nich zachytávajú kamienky, prach, lístie, ale aj iné nečistoty, ktoré sa nám zachytávajú na podrážky topánok.Po zime vám odporúčame koberčeky vyčistiť vysokotlakovým čističom, alebo môžete použiť klasický kartáč.

Ak chcete svoje auto nachystať na jednodňové výlety, odporúčame vám častejšie čistiť koberčeky v aute. Môžete tak byť počas cesty v aute bosí (samozrejme všetci okrem šoféra).

Majte slnečné clony

Praktické slnečné clony do auta chránia interiér auta pred prehrievaním počas cesty, ale najmä vtedy, ak necháte vaše auto odparkované na parkovisku, kde bude celý deň svietiť slnko.

Praktické sú aj fólie na sklo, ktoré vám zabezpečujú stálu ochranu pred priamym slnkom, ale ani slnečné clony sa nestratia.

Ak chcete mať po návrate k autu v interiéri auta príjemný vzduch, odporúčame vám nainštalovať si na okná auta kvalitné slnečné clony alebo fólie.