Ako si kúpiť dobré ojazdené auto

Ako si kúpiť dobré ojazdené auto

Aj keď ceny automobilov sa za posledné roky výrazne znižovali, viacerí ľudia si aj napriek tomu kupovali staršie ojazdené autá. Ak máte takéto auto, ale už by sa vám zišlo nové, poradíme vám, ako si kúpiť dobré ojazdené auto.

Uprednostnite kúpu auta od známych

Viaceré autobazáry po Slovensku, ale aj na internete ponúkajú množstvo rôznych automobilov, z ktorých by ste si vedeli vybrať. Ak ale máte možnosť kúpiť si ojazdený automobil od niekoho známeho, alebo známeho vašich známych, ktorí vám vedia zaručiť, že o auto bolo dobre postarané a že pôvodný majiteľ auta nezatajuje žiadne chyby, tak uprednostnite práve takýto nákup. Budete mať istotu, že auto je v takom stave, ako vám ho popisuje predajca.

Ak ale takúto možnosť nemáte, hľadajte inú možnosť, ako sa dostať k jazdenému autu. Mnohí vodiči by chceli mať na ojazdených autách športový výfuk a iné vylepšenia. Všetko sa dá ale spraviť až potom, ako si auto kúpite. Napríklad taký športový výfuk si môžete dať kedykoľvek.

Vezmite so sebou skúseného mechanika

Ak si chcete kúpiť dobré ojazdené auto, je potrebné, aby sa na autá, ktoré sa vám páčia a ktoré ste si vybrali do užšieho výberu, pozrel aj automechanik. Takúto možnosť odporúčame najmä tým, ktorí poznajú dobrého skúseného mechanika, ktorý by bol ochotný ísť sa pozrieť na autá. Mechanik vám odhalí chyby, ktoré sú na prvý pohľad pre bežného laika neviditeľné. Takto sa vyhnete kúpe zlého ojazdeného auta so skrytými chybami. Mechanik vie, na čo sa pýtať a ak vás zaujíma, či u auta prebehol chiptuning, čiže optimalizácia parametrov softvéru riadiacej jednotky motora, mechanik by vám to mohol overiť.

Ak sa vám ale možnosť kúpiť si auto z autobazáru nepozdáva, využite možnosť nechať si doviezť požadované auto zo zahraničia. Jedná sa väčšinou o firmy, ktoré dovážajú tzv. zánovné autá.