Akú výbavu by mal mať každý motorkár

Akú výbavu by mal mať každý motorkár

S príchodom pekného počasia s letnými teplotami máme chuť viac času tráviť vonku. Na cestách pribúdajú cyklisti, bežci, ale aj motorkári, ktorí si užívajú pekné počasie a venujú sa svojim obľúbeným voľnočasovým aktivitám.

Ak vlastníte motorku a plánujete s ňou vyraziť na slovenské cesty v blízkej dobe, predtým, ako tak spravíte, skontrolujte si moto výbavu. Ak vám niečo chýba, je najvyšší čas dokúpiť chýbajúcu moto výbavu. Akú výbavu by ale mal mať každý motorkár?

Kvalitné oblečenie na motorku

Povinnou výbavou každého motorkára by malo byť aj moto oblečenie. Keďže sú motorkári na motorke vystavovaný vonkajším vplyvom a aj počasiu, moto oblečenie musí byť kvalitné, aby ich ochránilo pred odskakujúcimi kamienkami z krajnice, pred vetrom a pred dažďom. Motocyklová bunda, moto kombinézy a motocyklové nohavice by mali byť z odolného materiálu, ktorý bude hriať, ale zároveň bude dostatočne vzdušný v horúcich letných dňoch.

Moto oblečenie môžete objednávať aj z internetu. Viaceré internetové e-shopy predávajú kvalitné oblečenie na motorku, ktoré je trváce.

Čo sa týka búnd, odporúčajú sa z kvalitnej prvotriednej kože. Moto bundy musia mať značkované chrániče na ramenách a lakťoch. Všetky protektory musia byť odnímateľné, mali by mať ergonomický strih, možnosť vkladania chrbtového chrániča, vnútorné a vonkajšie vrecká a predovšetkým kvalitné zapínanie.

Bezpečné moto prilby

Okrem kvalitného oblečenia ideálne z kvalitnej kože odporúčame investovať aj do bezpečných moto prilieb. Bezpečné moto prilby by mali mať vyberateľný a hlavne jednoducho umývateľný interiér, slnečnú clonu, pevný systém zamykania bradovej časti, fóliu proti zahmlievaniu, kvalitné vnútorné polstrovanie, vetracie otvory na bradovej časti, ale napríklad aj prispôsobenie na dioptrické okuliare.

Moto oblečenie a moto prilby sú najdôležitejšou výbavou všetkých motorkárov a preto sa na nich neoplatí šetriť.