Čo by ste mali vedieť o elektromotoroch?

Čo by ste mali vedieť o elektromotoroch?

Automobilový priemysel sa z roka na rok vyvíja. Všeobecný tlak spoločnosti na minimalizovanie nebezpečných častíc výfukových plynov do ovzdušia však núti majiteľov automobiliek meniť vízie a sústrediť sa predovšetkým na ekologické automobily. Veľký záujem o elektromobily, resp. hybridy v posledných rokoch vzrastá a predpokladá sa, že bude vzrastať.

Tieto autá sú poháňané kvalitnými elektromotormi. Čo sú to vlastne zač a čo by ste mali o nich vedieť?

 

Definícia elektromotorov

 Ak nemáte ani tušenie, ako funguje a čo je to elektromotor, predstavte si elektrické zariadenie. Jedná sa o elektrické zariadenie, ktoré vlastne premieňa elektrický prúd na mechanickú prácu, alebo ak chcete, na mechanický alebo lineárny pohyb. Čomu vďačia za pohyb? Jednoznačne fyzikálnemu javu, ktorý všetci veľmi dobre poznáme. Chod elektromotorov zabezpečuje elektromagnetizmus.

Aké sú výhody elektromotorov?

 Viaceré zdroje uvádzajú, že výhod elektromotorov je viac ako nevýhod. Ak preto váhate nad novými elektromotormi, zahoďte pochybnosti za hlavu a investujte do kvalitných elektromotorov. Elektromotory sa nevyužívajú len v automobilovom priemysle, ale aj vo väčšine moderných priemyselných podnikoch, kde je kvalita obzvlášť dôležitá, nakoľko zamestnávateľ je zodpovedný za bezpečnosť.

Výhodou elektromotorov je to, že sa dajú ovládať na diaľku, ovládanie rýchlosti je plynulé a úplne jednoduché a majú jednoduchú konštrukciu. Sú kompaktné, vyžadujú menej miesta, nespôsobujú znečistenie ovzdušia a majú dlhú životnosť.

Kvalitný elektromotor vám zaručí bezporuchovú prevádzku a výrazne tým ovplyvní životnosť automobilu a strojov bežne dostupných v priemyselnom odvetví.

Pri výbere nových elektromotorov by ste sa mali sústrediť predovšetkým na výkon, otáčky, frekvenciu a samozrejme aj na triedu ochrany.

Ak hľadáte dobrého predajcu elektromotorov, odporúčame vám obrátiť sa na VYBO Electric.