Praktické rady, ako sa opäť dostať do formy

Praktické rady, ako sa opäť dostať do formy

Obdobie karantény, kedy sme mohli ísť maximálne si nakúpiť, ísť k lekárovi, či vyvenčiť psa, už skončilo. Väčšina ľudí začala práve v tomto období kupovať pomôcky na cvičenie. Chceli sa dostať do formy a práve z tohto dôvodu sa púšťali práve do domáceho cvičenia.

Ak sa chcete aj vy dostať do formy, poradíme vám, čo urobiť pre to, aby sa vám to podarilo.

Chodievajte každý deň na prechádzky

Ak si chcete spevniť nohy a dostať sa opäť do formy, odporúčame vám každý deň chodievať na prechádzky. Kúpte si hodinky, alebo si nainštalujte aplikáciu, ktorá vám bude ukazovať kroky, ktoré ste počas prechádzky prešli. Hodinka denne vám pomôže posilniť predovšetkým nohy, ale aj celé telo, ako ruky, či zadok. Na prechádzky si nemusíte obliekať fitness oblečenie. Kvalitné fitness oblečenie si skôr nechávajte na domáce cvičenie. Odporúčame vám kúpiť si športové tepláky alebo legíny a k nim funkčné tričko, či tielko. Takéto oblečenie nájdete aj v ponuke Nebbia oblečenia. Nebbia oblečenie je kvalitne ušité a navyše sa jedná o slovenskú značku.

Odporúčame ísť na prechádzku najmä do prírody. Ak žijete na sídlisku, kde máte blízkosť prírody, využite túto možnosť.

Vyskúšajte domáce cvičenie

Keďže fitness centrá nie sú zatiaľ otvorené pre verejnosť, viacerí ľudia, ktorí pravidelne športovali v nich, museli cvičiť najmä doma. Domáce cvičenie sa počas karantény osvedčilo u viacerých ľudí, preto ak sa chcete dostať opäť do formy, kúpte si nové fitness oblečenie, protišmykoú podložku na cvičenie, posilňovacie gumy a môžete sa pustiť do cvičenia. Odporúčame robiť všetky typy planku, ruské otočky, skracovačky, bulharské drepy, angličáky a množstvo iných cvikov.

Odporúčame vám kúpiť si proteíny a dostatočne veľký šejker, v ktorom si budete môcť tieto proteíny urobiť a z nich aj piť.

Ak sa chcete opäť dostať do formy, okrem domáceho cvičenia s kvalitnými pomôckami skúste chodievať každý deň na prechádzky. Na odľahčenie kolien odporúčame kúpiť si nordic walking palice.