Vymeňte klasickú letnú dovolenku pri mori za dovolenku na chate

Vymeňte klasickú letnú dovolenku pri mori za dovolenku na chate

To, či budeme môcť toto leto vycestovať do zahraničia, je ešte otázne. Vyzerá to tak ale, že väčšina Slovákov uprednostní dovolenku na Slovensku. Táto kríza bola aspoň na niečo pozitívna. Presvedčí domácich, aby spoznávali nepoznané krásy naše krajiny.

Ak uvažujete nad tým, akú dovolenku si na Slovensku dopriať, odporúčame vám pozrieť si chatu. Vedeli ste, že dokonca známe internetové realitné portály zaznamenali zvýšený záujem o kúpu chaty? Vymeňte klasickú letnú dovolenku pri mori za dovolenku na chate a uvidíte, že na toto leto budete s úsmevom spomínať.

Dobrá prístupová cesta

Takéto chaty by mali byť so všetkým podstatným, aj s modernými krbmi, avšak veľmi dôležité sú aj prístupové cesty. Chaty na samote by mali mať aj napriek tomu, že sa nachádzajú ďaleko od obývanej časti obcí, či miest, dobrú prístupovú cestu. Pri rezervácii chaty sa na to vopred pýtajte, aby ste neboli zaskočení tým, že sa na chatu jednoducho svojim autom nedostanete a všetku batožinu si budete musieť nosiť. Našťastie takýchto chát je málo.

Aké vybavenie má chata?

Pred samotným objednávaní chaty je veľmi dôležité vedieť, aké vybavenie má samotná chata. Súčasťou chaty by mala byť kuchyňa prepojená s jedálenskou časťou, ktorej dominantou budú masívne jedálenské stoly a drevené lavice, či stoličky. Kuchyňa a jedáleň môže byť prepojená s oddychovou časťou, kde bude mať svoje miesto pohovka.

V týchto priestoroch by mali dominovať aj krby, či krbové vložky. Krásne vyniknú práve teplovzdušné krbové vložky Kratki. Tieto krbové vložky sú trváce, pretože sú vyrábané z liatiny a ocele.

Na chate oceníte aj prístrešok, kde si budete môcť oddýchnuť, vychutnať výhľady na les, ale aj ugrilovať niečo dobré. Ak idete na chatu aj s malými deťmi, všímajte si, či chaty majú aj detskú hojdačku, či šmýkačku.

Čo ale robiť na chate? Okrem relaxovania priamo na chate môžete chodiť do prírody na prechádzky, alebo môžete podnikať rôzne turistiky.