Posvieťme si na útulnú obývačku

Posvieťme si na útulnú obývačku

Obývačka je priestor, v ktorom trávime veľa času. Je teda pochopiteľne, že sa chceme v tomto priestore cítiť pohodlne. Na to, aby ste si vytvorili oázu pokoja vo vašom dome či byte, vám stačí zmeniť svetlo napríklad na led osvetlenie či zmeniť kombináciu materiálov. Budete sa čudovať, ako váš priestor ožil.

Tipy na útulnú obývačku

  • Rastliny vyplnia nevyužitý priestor, vnesú farebnosť a zároveň neprinesú do priestoru neporiadok. Zabezpečte, aby mali dostatok svetla. Zvädnuté kvety neurobia obývačku ani inú izbu útulnou. Ak máte veľký priestor, môžu rastliny poslúžiť aj ako prvok na rozdelenie miestnosti.
  • Hrajte sa s optickým rozmerom miestnosti pomocou farieb. Príliš veľký priestor zmenšíte, ak namaľujete steny a skončíte niekoľko centimetrov od stropu. Šedá, béžová či smotanová farba zasa zútulní priestor.
  • Presvetlite priestor s led osvetlením. Samozrejme prirodzené svetlo je dôležité, ale ak chcete zvýrazniť niektorú časť obývačky, led osvetlenie je tou správnou voľbou.
  • Deky a prikrývky evokujú leňošenie a odpočinok. Skúste ich nedbalo rozmiestniť po izbe. Nikdy neviete, kedy sa vám môže práve hodiť.
  • Knihy nesú v sebe prvok útulnosti, preto by v priestore obývačky nemali chýbať. Stačí malá knižnica s obľúbenými knihami a budete mať zaujímavý drevený doplnok.
  • Fotky sú vždy doplnkom, ktorý vzbudí pocit bezpečia, rodiny a príjemných spomienok. Nemali by preto chýbať v žiadnej obývačke.
  • Prehrejte priestor kobercom. Drevené, vinylové či plávacie podlahy sú moderné a krásne, ale nič nespojí priestor tak ako koberec. Najlepšie sa bude vynímať pri sedačke a môže ísť aj o menší koberec.

Dnešným trendom aj pri zariaďovaní interiéru je ekologické správanie. Stačí kliknúť na Ecoprodukt a vybrať si, akým spôsobom budete šetriť životné prostredie.