Práce na ceste v zime – aké stroje a príslušenstvo sa vám hodia?

Práce na ceste v zime – aké stroje a príslušenstvo sa vám hodia?

V zime potrebujeme špeciálne prispôsobené stroje. Či už ide o nakladač, rýpadlo alebo akékoľvek iné. Podmienky sú náročnejšie. Potrápi nás sneh, ľad, chlad…

Ak sa vám neoplatí stroje a príslušenstvo kupovať, riešením je požičovňa stavebných strojov, kde vám aj odborne poradia.

Kompaktný pásový nakladač

Tento stroj Cat® 239D3 vďaka svojej konštrukcii radiálneho zdvihu poskytuje skvelý dosah pri strednom zdvihu, vynikajúcu výkonnosť pri rýpaní aj ťažnú silu. Odpružený systém podvozka zaisťuje vynikajúcu trakciu, rozbiehanie, stabilitu a rýchlosť v rozličných terénnych podmienkach. Voliteľný široký pás s dezénovými blokmi umožní lepšiu trakciu aj v snehu. Pri bohatej snehovej nádielke oceníte aj veľký objem lopaty –až 0,4 m³.

Ďalšie vymoženosti:

  • elektronické ovládanie plynu rukami či nohami,
  • dva rýchlostné rozsahy jazdy,
  • spomaľovací pedál,
  • vyhrievaná, vzduchom odpruženú sedačku s vysokým operadlom a nastaviteľnými joystickmi.

Rýpadlo – nakladač

Rýpadlo- nakladače Caterpillar s pohonom všetkých kolies sú univerzálne rýpacie a nakladacie stroje. Všetky modely sú vybavené robustnou konštrukciou zdvihových ramien nakladacej lopaty. V zimných mesiacoch však budete potrebovať aj špeciálne príslušenstvo:

  • radlicu na sneh s manuálnym alebo hydraulickým natáčaním,
  • zametacie zariadenie,
  • podkopové či svahovacie lyžice.

Minibager

Tento univerzálny stroj, ktorý v inom ročnom období využijete na práce na pozemku, záhrade, drobných stavbách, sa vám cez zimu zíde aj na odpratávanie snehu. Stačí, ak si ku nemu zabezpečíte snehovú radlicu.

Nezabudnite na chladiacu kvapalinu!

Nech už vlastníte ale potrebujete akékoľvek použité stroje na zimné cesty, určite oceníte aj špeciálnu zimnú ponuku od Zeppelin. Ku 20 litrom chladiacej kvapaliny môžete získať 5 litrov grátis. Dá sa využiť až do konca marca.