Prečo je koberec najlepší bytový doplnok? Prezradíme vám

Prečo je koberec najlepší bytový doplnok? Prezradíme vám

Niektorí ich milujú a iní sa ich snažia zbaviť. Niektorí si pod pojmom koberec predstavia starý krikľavý červený koberec v obývačke ich starej mamy, dnes však poznáme koberce, ktoré svojim vzhľadom vedia zaujať aj tých najnáročnejších z nás. Možno len potrebujete počuť niekoľko výhod, ktoré koberce majú, aby ste sa do nich okamžite zamilovali.

Na trhu nájdete veľa moderných kobercov, ktoré skutočne stoja za to. Ak však stále váhate či si koberec kúpiť alebo nie, dnes vám prezradíme 4 výhody, ktoré možno zmenia váš názor.

Sú teplé

Marcové dni sú známe tým, že je vonku stále chladno napriek tomu, že už svieti slnko. Rána sú studené a vtedy nič nepadne lepšie než teplý mäkučký koberec. Môžete si ho dať rovno pod posteľ alebo do obývačky pod kreslo, kde si vychutnávate rannú kávu. Našim tipom sú určite Shaggy koberce, ktoré majú „dlhé vlasy“ a nohy si do nich priam zaboríte.

Pre alergikov

Mnohé štúdie dokázali, že koberce majú schopnosť pohltiť množstvo alergénov vo vzduchu, ako napríklad prach. To dobrá správa pre alergikov, ktorí majú problém s dýchaním. Stačí mať kvalitný vysávač, ktorým niekoľkokrát do týždňa povysávate koberec.

Dodá štýl

Koberec neslúži len na praktické účely, slúži aj na účely dekoračné. Moderné koberce kúpite s rôznymi asymetrickými či geometrickými vzormi. Rovnako máte na výber širokú paletu farieb. Je známe, že koberec dokáže celú miestnosť oživiť a dodať jej potrebný charakter. Ak máte pocit, že niektorá miestnosť vo vašom dome pôsobí prázdne, kúpte do nej koberec a presvedčte sa, ako sa celá miestnosť zmení.

Väčšie ticho

Koberec oceníte aj vtedy, ak máte deti. Dokáže stlmiť zvuky skákania či behania. Ak pracujete z domu a potrebujete sa sústrediť, práve koberec v detskej izbe by vám mohol aspoň trochu pomôcť. Ak sa deti radi hrajú na zemi, koberec predstavuje ďalšie plus.

Zdroj obrázku:

ESB Professional / Shutterstock.com