Letné a nadčasové oblečenie, ktoré musíte vo svojom šatníku mať

Letné a nadčasové oblečenie, ktoré musíte vo svojom šatníku mať

Prvé horúčavy máme už za sebou. Leto je ale ešte len v začiatkoch, preto bude téma zvládania tropických horúčav niekoľko týždňov veľmi aktuálna. Dobrou správou je, že nielen klimatizácie, ale aj výber správneho a ľahkého oblečenia vám v tomto smere veľmi dobre pomôže.

Mnoho dievčat a žien dáva v lete prednosť ľahkým nohaviciam s tričkami, pretože takéto praktické oblečenie vám umožňuje udržiavať vysoký rytmus života bez obmedzení aj vplyvom vonkajších teplôt.

Nemenej pohodlnou možnosťou však nie sú ani šaty, ak je správne vybraný ich štýl a dĺžka. Aby ste  sa preto cítili naozaj pohodlne aj v tom najväčšom teple, bude lepšie, ak si dáte pri výbere týchto doplnkov záležať na dôležitých detailoch.

Ako si vybrať dokonalé letné šaty nielen na jednu sezónu?

Leto je pláž, pikniky, stretnutia v prírode a iná aktívna zábava. Preto by ženská garderóba mala mať niekoľko možností letných outfitov na každú príležitosť. Občas sa vám predsa určite zíde aj alternatíva v podobe štýlovej blúzky k nohaviciam.

Ak sa vrátime k letným šatám, je dôležité, aby takéto oblečenie bolo nielen atraktívne, ale aj pohodlné a vhodné na viac príležitostí. Napríklad na piknik je lepšie nosiť šaty strednej dĺžky (pod kolenom), pretože bude pohodlné odpočívať na deke aj zúčastňovať sa aktívnych hier.

Oveľa dôležitejšie je pre ženy a pohodlie aj voľba letných šiat podľa typu postavy. Koniec koncov, dobrý strih je schopný radikálne zmeniť siluetu, nedostatky skryť a prednosti zviditeľniť. Aj keď máte nejaké to kilo navyše, v moderných dlhých šatách sa vám postava krásne opticky zúži a zoštíhli.

Venujte pozornosť materiálom

Okrem typu postavy by sa mali brať do úvahy aj mnohé ďalšie vlastnosti šiat. Konkrétne materiál by mal pri výbere rozhodovať. Tkanina na večerné letné šaty, ako aj na každodenné nosenie, sa vyberá podľa počasia. Na teplo sú vhodné hodváb, ľan, šifón alebo bavlna a na chladnejšie večery – moderná rifľovina.

Nezabudnite zladiť šaty s doplnkami, ktorými sú šperky, kabelka a obuv. Vždy si pritom dajte záležať na nadčasovosti konkrétnych kúskov, aby ste ich mohli nosiť aj nasledujúcu sezónu.

Zdroj obrázka: GaudiLab/Shutterstock.com